Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2018, 08:35

Warcraft 3: Reforged – tryb multiplayer kompatybilny z oryginalną grą

Tryb zabawy wieloosobowej w Warcraft 3: Reforged będzie kompatybilny z oryginalną wersją gry. Poznaliśmy także kilka innych informacji na temat odświeżonej wersji i jej kampanii fabularnej. Remaster jednego z najpopularniejszych RTS-ów w historii ukaże się w przyszłym roku na komputerach PC.

W piątek, w pierwszym dniu konwentu BlizzCon 2018, Blizzard przygotował kilka niespodzianek i zapowiedzi dla swoich fanów. Największą z nich był niewątpliwie Warcraft III: Reforged. Produkcja jest długo oczekiwanym remasterem Warcrafta III z 2002 roku, który pozostaje jednym z najpopularniejszych RTS-ów w historii. Tytuł wrył się mocno w pamięć graczy i po kilkuletniej przerwie od wydania Warcrafta II na nowo przedstawił świat, który do dziś rozwijany jest w World of Warcraft. Warcraft III: Reforged zadebiutuje w sprzedaży w przyszłym roku. Serwis PC Gamer miał okazję porozmawiać z twórcami produkcji i poznać kilka dodatkowych szczegółów na temat projektu.

Warcraft 3: Reforged ukaże się w przyszłym roku

Najciekawszą informacją, którą udało się uzyskać redaktorom serwisu, jest to, że tryb zabawy wieloosobowej w Warcraft III: Reforged jest kompatybilny z oryginalną wersją tytułu. Oznacza to, że będziemy mogli bez problemu rozgrywać mecze z jej posiadaczami. Aby było to możliwe, Warcraft III otrzyma łatki, zawierające zapowiadane zmiany w balansie rozgrywki, które przygotowywane są z myślą o remasterze. Warto zaznaczyć, że wiele z nich jest wynikiem sugestii płynących ze strony fanów oraz zawodników e-sportowych. Ponieważ obie gry korzystają z tego samego silnika, kompatybilne ze sobą będą także mapy przygotowane w dołączonym do Warcrafta edytorze. Producenci zaznaczają, że czasami konwersja plansz może skutkować błędami, ale będą przyglądać się wszystkim tego typu przypadkom.

Jeżeli chodzi o kampanię fabularną Warcraft III: Reforged, która zawiera legendarny dodatek The Frozen Throne, możemy liczyć na więcej niż tylko kosmetyczne zmiany. Wiele z map przeprojektowano tak, by lepiej oddać wygląd świata, który fani znają z World of Warcraft. Przerywniki filmowe zostały zrealizowane od podstaw z nowymi modelami postaci i animacjami. Podobnie sprawa wygląda w przypadku dialogów, które nagrano ponownie przez współpracujących z Blizzardem aktorów.

Dokładna data premiery Warcraft 3: Reforged nie jest jeszcze znana. Gra, która zadebiutuje w przyszłym roku, posiadać będzie polską wersję językową. Na stronie Blizzarda można składać już zamówienia przedpremierowe. Cena tytułu w standardowej edycji została wyznaczona na 29,99 euro (ok. 130 zł).

  1. Warcraft III: Reforged – oficjalna strona gry
  2. Warcraft III: Reforged – zamówienia przedpremierowe