Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2018, 21:04

BlizzCon 2018 – World of Warcraft Classic ukaże się latem 2019 roku

Podczas imprezy BlizzCon 2018 studio Blizzard Entertainment ogłosiło, że World of Warcraft Classic ukaże się latem przyszłego roku. Wypuszczono również imponujący nowy filmik CG nawiązujący fabułą do World of Warcraft: Battle for Azeroth.

Na World of Warcraft Classic poczekamy do lata przyszłego roku - BlizzCon 2018 – World of Warcraft Classic ukaże się latem 2019 roku - wiadomość - 2018-11-05
Na World of Warcraft Classic poczekamy do lata przyszłego roku

Ruszyła tegoroczna edycja imprezy BlizzCon i zostaliśmy wręcz zalani wieściami odnośnie projektów studia Blizzard Entertainment. Wielu fanów czekało zwłaszcza na nowiny dotyczące World of Warcraft Classic, czyli wersji tego popularnego MMORPG odtwarzającej jego oryginalną postać, zanim została zmieniona przez dodatki i niezliczone aktualizacje. Twórcy nie zawiedli i dowiedzieliśmy się sporo nowego na temat tej produkcji.

Przede wszystkim studio Blizzard Entertainment ogłosiło, że World of Warcraft Classic zadebiutuje latem przyszłego roku. Co więcej, projekt będzie dostępny w ramach standardowego abonamentu WoW-a. Innymi słowy – nie będzie trzeba za niego płacić ekstra i każdy subskrybent otrzyma możliwość zabawy w rekonstrukcję oryginalnej wersji tego klasyka.

Do premiery World of Warcraft Classic pozostał jeszcze szmat czasu, ale już na szczęście nie musimy czekać aż tak długo, aby przetestować ten projekt. Jego demo jest bowiem jedną z atrakcji wchodzących w skład wirtualnego biletu na BlizzCon 2018, choć aby umożliwić zabawę wszystkim chętnym, autorzy zdecydowali się na limity czasowe wersji demonstracyjnej.

Warto na koniec wspomnieć, że wieści odnośnie World of Warcraft Classic nie były jedynymi atrakcjami, jakie przygotowało studio Blizzard Entertainment dla fanów WoWa. Wypuszczono również nową animację CG zatytułowaną Lost Honor, która daje przedsmak tego, jak potoczy się główna linia fabularna gry.

  1. Oficjalna strona firmy Blizzard Entertainment
  2. Recenzja gry World of Warcraft: Battle for Azeroth