Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2018, 15:01

autor: Movis

Demo WoW Classic po godzinie samo wyrzuci cię z serwera [Aktualizacja]

Poznaliśmy szczegóły dema World of Warcraft Classic dodawanego do wirtualnego biletu na BlizzCon 2018. Fani klasycznego WoW-a mają na co czekać, choć rozgrywkę uprzykrzać im mogą różnorodne ograniczenia.

Aktualizacja

Poznaliśmy dokładne limity czasowe, jakimi rządzi się demo World of Warcraft Classic. Moderator społeczności gry Ythisens zdradził na oficjalnym forum, że klient podziękuje nam za grę po godzinie zabawy (czas jest kumulatywny). Od zalogowania liczony też będzie 90-minutowy „czas sesji”, po upływie którego odzyskamy naszą godzinę. Jeśli przykładowo zagramy 30 min i odczekamy godzinę, to po przerwie od nowa możemy grać przez 60 minut. Wymaksowanie timera w grze i półgodzinna przerwa będzie miała identyczny efekt.

W ramach wirtualnego biletu na zbliżający się BlizzCon 2018 gracze mogą liczyć na dostęp do wersji demonstracyjnej World of Warcraft Classic. Dotychczas o demie klasycznego WoW-a słyszeliśmy jedynie w ogólnikach, ale Blizzard Entertainment w końcu puściło parę z ust. Wydaje się jednak, że ograniczeń rozgrywki jest naprawdę sporo.

Trudno o bardziej rozpoznawalną lokację dla początkujących bohaterów. - Demo WoW Classic po godzinie samo wyrzuci cię z serwera [Aktualizacja] - wiadomość - 2018-11-02
Trudno o bardziej rozpoznawalną lokację dla początkujących bohaterów.

Zapowiedziane wcześniej „dwie klasyczne lokacje dla niskopoziomowych postaci” to odpowiednio Barrens dla Hordy oraz Westfall dla Przymierza. Ciężko się tu kłócić o bardziej klasyczne tereny, gdyż każdy weteran pamięta bezkresną sawannę czy charakterystyczne harvest golemy. To jedyne lokacje, jakie zostaną oddane użytkownikom, ale mają one zawierać większość znanych z podstawki ciągów zadań. Niestety, wyłączono z nich kultowe podziemia Deadmines i Wailing Caverns (PvP ograniczono zaś jedynie do pojedynków). Choć nie ma limitów liczby tworzonych postaci czy ich klas, to każda z nich zaczyna na poziomie 15. i może być rozwinięta jedynie do 19.

Jakby tego było mało, autorzy chcą „zmaksymalizować liczbę osób, które mogą wypróbować demo”. Podchodzą do tego w dość brutalny sposób, bo zaznaczają, że grający „po pewnym czasie” zostanie bezceremonialnie wylogowany, by dać się pobawić innym fanom. Nie podano konkretnych limitów zaznaczając, że twórcy planują dostosowywać się do popytu. Spokojnie, po wylogowaniu z sesji będzie można zalogować się powtórnie, a postępy poczynione na postaci zostaną zachowane automatycznie. Twórcy wprowadzili też parę poprawek jakości życia graczy, w tym ulepszone wsparcie dla monitorów widescreen, najnowsze rozwiązania przeciw oszustom oraz dodatkowe opcje dostępności.

Przypominamy, że serwery dema World of Warcraft Classic zostaną otwarte 2 listopada (około 21:00 naszego czasu) , a testy zakończą się 8 listopada ok. godziny 19:00.

  1. Oficjalna strona firmy Blizzard Entertainment