Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2011, 10:42

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Polskie finały World Cyber Games i Samsung Euro Championship

W przyszły czwartek w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędą się dwie imprezy e-sportowe. Pierwszą z nich będą polskie finały World Cyber Games, a drugą Samsung Euro Championship. Na odwiedzających czeka moc atrakcji

Za 6 dni Warszawa stanie się stolicą europejskiego e-sportu. 6 października rozpoczną się polskie finały World Cyber Games, czyli komputerowego odpowiednika igrzysk olimpijskich. Dzień później wystartuje Samsung Euro Championship – mistrzostwa Europy w grach komputerowych. Obydwie imprezy odbędą się w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

W polskich finałach WCG wezmą udział zawodnicy wyłonieni w turniejach kwalifikacyjnych. Nagrodą dla najlepszych będą przepustki na światowe finały Word Cyber Games, które odbędą się w grudniu w mieście Pusan w Korei Południowej. To właśnie tam zmierzą się najlepsi zawodnicy w takich grach jak: Tekken 6, Counter-Strike 1.6, Crossfire, World of Warcraft: Cataclysm, League of Legends, Starcraft II: Wings of Liberty, Warcraft III: Frozen Throne oraz FIFA 11.

Polskie finały World Cyber Games i Samsung Euro Championship - ilustracja #1

Nagrodą dla zwycięzców będzie także udział w rozpoczynającym się dzień później Samsung Euro Championship. Pomiędzy 7 a 9 października dwustu graczy z całego kontynentu rywalizować będzie o ponad 100 000 dolarów w gotówce, nagrody rzeczowe i tytuł mistrza Europy w grach komputerowych. Zawodnicy staną do walki w sześciu grach: Counter-Strike 1.6, League of Legends, StarCraft II: Wings of Liberty, FIFA 11, Tekken 6 oraz Asphalt 6.

Turniejowe zmagania najlepszych graczy z Europy to nie jedyne atrakcje, które czekają na odwiedzających Warszawskie Centrum EXPO XXI. Wśród wydarzeń towarzyszących głównemu wydarzeniu znajdą się także „Super Mecze” – pojedynki najlepszych graczy w Counter-Strike i StarCraft II, którzy zostali wybrani w drodze głosowania fanów.

Polskie finały World Cyber Games oraz Samsung Euro Championship poprowadzą Maciej Rock i Maciej Dowbor. Na gości czeka wiele konkursów, w których wygrać będzie można cenne nagrody. Wstęp na World Cyber Games i Samsung Euro Championship będzie płatny. Ceny wejściówek to: 15 złotych (bilet ulgowy), 20 złotych (normalny) i 40 złotych (rodzinny). Każdy dzień będzie się rozpoczynać o godzinie 9:00.

Warszawa w tym roku przeżywa prawdziwy najazd fanów e-sportu. Przypomnijmy, że 6 sierpnia w stolicy Polski odbył się European Battle.net Invitational 2011, czyli turniej gier komputerowych organizowany przez firmę Blizzard. Mamy nadzieję, że podobnie jak to miało miejsce w przypadku imprezy Blizzarda, zarówno zawodnicy, jak i publiczność zaprezentują naprawdę światowy poziom.