Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 sierpnia 2011, 10:44

autor: Kono

European Battle.net Invitational w Warszawie już dziś

Dzisiaj w Warszawie odbędzie się European Battle.net Invitational, czyli turniej e-sportowy zorganizowany przez firmę Blizzard. Najlepsi gracze z Europy w StarCraft II i World of Warcraft zmierzą się w Multikinie znajdującym się w Złotych Tarasach.

Dzisiaj w samo południe w Warszawie rusza European Battle.net Invitational 2011, czyli turniej e-sportowy organizowany przez firmę Blizzard. Do zmagań staną najlepsi europejscy gracze Starcraft II i World of Warcraft. Zawodnicy zmierzą się o ponad 52 tysiące dolarów w nagrodach pieniężnych i prestiżowe miejsca w Global Battle.net Invitational 2011, rozgrywanym podczas konwencji BlizzCon w Anaheim.

Turniej odbędzie się w Multikinie znajdującym się wewnątrz centrum handlowego Złote Tarasy. Wstęp na European Battle.net Invitational 2011 będzie darmowy dla wszystkich odwiedzających. Rozgrywki będzie można śledzić zarówno na miejscu, jak i za pośrednictwem darmowego streamu na żywo w jakości HD.

European Battle.net Invitational w Warszawie już dziś - ilustracja #1

Harmonogram European Battle.net Invitational 2011

Do rozgrywek zaproszono ośmiu czołowych graczy w StarCraft II i osiem najlepszych trzyosobowych zespołów arenowych w World of Warcraft z całej Europy. Polaków reprezentować będą Tomasz „Tarson” Boroń grający Terranami oraz Artur „Nericho” Bloch, którego ulubioną rasą są Zergowie. Na turnieju nie zabraknie też znanych komentatorów. Wśród nich będą m.in. Ben „MrBitter” Nichol oraz Kevin „RotterdaM” van der Kooi.

Oprócz oglądania meczów, wszyscy odwiedzający będą mieli szansę zagrać w World of Warcraft: Cataclysm i StarCraft II: Wings of Liberty w otwartej strefie dla graczy oraz wziąć udział w najróżniejszych atrakcjach. Dodatkowo, będzie możliwość porozmawiania z obecnymi na miejscu pracownikami Blizzarda.