Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2018, 13:22

Red Dead Redemption 2 może zarobić nawet pół miliarda dolarów w pierwszy weekend

Red Dead Redemption 2 to jedna z najważniejszych produkcji tego roku i gwarantowany komercyjny hit. Według analityków w pierwszy weekend od premiery gra może sprzedać się nawet w ośmiu milionach egzemplarzy i zarobić pół miliarda dolarów.

Choć trudno sobie wyobrazić, by Red Dead Redemption 2 miało powtórzyć komercyjny sukces Grand Theft Auto V (ba, nawet szefostwo firmy Take-Two mocno w to wątpi), nie ma podstaw, by podejrzewać, że gra nie zarobi fortuny – szczególnie teraz, gdy recenzenci z całego świata zgodnie okrzyknęli ją jedną z najlepszych produkcji w historii interaktywnej rozrywki. Analitycy już zaczęli szacować, ile egzemplarzy nowego dzieła Rockstar Games może sprzedać się przez pierwszy weekend od premiery, i są to liczby naprawdę imponujące. Wyliczenia firmy Piper Jaffray wskazują, że gracze kupią nawet między sześcioma a ośmioma milionami kopii Red Dead Redemption 2, co może wygenerować przychody rzędu pół miliarda dolarów.

  1. Recenzja gry Red Dead Redemption 2 – sandbox na „dychę”
  2. Kompendium wiedzy o grze Red Dead Redemption 2
W przeciwieństwie do gangu Dutcha, Rockstar nie musi napadać na pociągi i rabować banków – gracze wyjątkowo chętnie sami oddadzą mu pieniądze. - Red Dead Redemption 2 może zarobić nawet pół miliarda dolarów w pierwszy weekend - wiadomość - 2018-10-27
W przeciwieństwie do gangu Dutcha, Rockstar nie musi napadać na pociągi i rabować banków – gracze wyjątkowo chętnie sami oddadzą mu pieniądze.
Red Dead Redemption 2 może zarobić nawet pół miliarda dolarów w pierwszy weekend - ilustracja #2

W kwestii wyników finansowych Rockstar Games postawiło sobie poprzeczkę wyjątkowo wysoko – ich poprzednie dzieło, GTA V, sprzedało się w 100 milionach egzemplarzy, a dzięki mikropłatnościom w trybie GTA Online po dziś dzień zarabia krocie. Zapowiedziany na przyszły rok moduł wieloosobowy Red Dead Redemption 2, Red Dead Online, raczej nie powtórzy tego sukcesu… ale twórcy na pewno od niego nie zbiednieją.

Piper Jaffray twierdzi też, że pierwsze wyniki sprzedaży wydawca, firma Take-Two, poda już w przyszłym tygodniu. Firma pokusiła się także o oszacowanie, ile egzemplarzy gry zniknie ze sklepowych półek do końca bieżącego roku fiskalnego (kończącego się w marcu) – według niej można mówić o 18-20 milionach. Co ciekawe, jeśli przewidywania Piper Jaffray się potwierdzą, Red Dead Redemption 2 nie będzie wcale największym komercyjnym sukcesem tego okresu… ani nawet tego miesiąca. Wyprzedzi go Call of Duty: Black Ops IIII, które przez pierwszy weekend zarobiło ponad pół miliarda dolarów, a do końca roku fiskalnego może osiągnąć pułap 23-24 milionów sprzedanych egzemplarzy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Red Dead Redemption 2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2