Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2018, 19:00

autor: "Vergil"

Games with Gold w listopadzie – m.in. Battlefield 1 i Assassin's Creed

Poznaliśmy listę tytułów, które w listopadzie trafią do abonentów Xbox Live Gold. Wśród nich prym wiodą przede wszystkim Assassin’s Creed oraz Battlefield 1, choć Dante’s Inferno oraz Race the Sun również są pozycjami wartymi uwagi.

Firma Microsoft ujawniła produkcje, które w listopadzie zostaną udostępnione abonentom Xbox Live Gold, w ramach programu Games with Gold. Trzeba przyznać, że ich lista może się podobać – podczas gdy posiadacze Xboksów 360 otrzymają Dante's Inferno oraz Assassin's Creed, osoby bawiące się na Xboksie One dostaną ponadto Battlefielda 1 oraz Race the Sun.

Poszczególne produkcje będzie można pobrać w następujących terminach:

Gra:

Platformy:

Dostępność:

Battlefield 1

Xbox One

1 – 30 listopada

Race the Sun

Xbox One

16 listopada – 15 grudnia

Assassin’s Creed

Xbox 360/Xbox One

1 – 15 listopada

Dante’s Inferno

Xbox 360/Xbox One

16 – 30 listopada

Battlefield 1 dla wielu będzie najbardziej smakowitym kąskiem z listopadowego Games with Gold. - Games with Gold w listopadzie – m.in. Battlefield 1 i Assassin's Creed - wiadomość - 2018-10-30
Battlefield 1 dla wielu będzie najbardziej smakowitym kąskiem z listopadowego Games with Gold.
  1. Oficjalna strona internetowa usługi Games with Gold

Gry na Xboksa One

Battlefield 1

Battlefielda 1 chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Oprócz pięciu misji dla pojedynczego gracza (tak zwanych „Wojennych opowieści”), których akcja toczy się na pierwszowojennych polach bitew, produkcja oferuje rozbudowany tryb multiplayer, do dzisiaj cieszący się dużą popularnością. Mocną stroną tego tytułu jest również doskonała grafika oraz świetna warstwa dźwiękowa. Warto przypomnieć, że do jutra można zdobyć za darmo przepustkę sezonową.

Race the Sun

W Race the Sun z kolei zasiadamy za sterami futurystycznego myśliwca napędzanego energią słoneczną. W trakcie zabawy naszym zadaniem jest mknięcie w kierunku tytułowej gwiazdy, omijanie coraz liczniejszych przeszkód i zdobywanie modyfikacji dla samolotu. Lokacje, nad którymi szybujemy, są generowane proceduralnie, co zapobiega monotonii – gdyby jednak komuś było mało, zawsze może skorzystać z wbudowanego edytora poziomów.

Gry na Xboksa 360 i Xboksa One

Assassin’s Creed

Pierwsza odsłona kultowego cyklu gier akcji z otwartym światem, kontynuowanego do dzisiaj. W Assassin’s Creed gracze trafiają do Ziemi Świętej z epoki krucjat – wcielając się w Altaira, czyli członka tajemniczego bractwa Asasynów, starają się poznać sekrety równie enigmatycznego zakonu Templariuszy. Poza tym w grze obecny jest wątek współczesny, gdzie główną rolę odgrywa Desmond Miles – badany przez korporację Abstergo potomek średniowiecznego Asasyna, w którego DNA zapisane są wspomnienia przodków, mogące odmienić bieg historii.

Dante’s Inferno

Dante’s Inferno to solidny slasher, pod którym podpisało się nieistniejące już studio Visceral Games. Podczas rozgrywki wcielamy się w tytułowego Dantego Alighieri, który wkracza do piekła w poszukiwaniu swojej ukochanej Beatrycze. Nim jednak protagoniście uda się (czy na pewno?) wydrzeć ją z rąk Lucyfera, musi stawić czoła piekielnym zastępom, na czele z potężnymi bossami. Na szczęście heros nie jest bezbronny i potrafi sobie radzić – dość powiedzieć, że już na wstępie posyła do piachu Śmierć, by używać jej kosy w charakterze broni.