Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2017, 09:35

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Red Dead Redemption sprzedało się w około 15 milionach egzemplarzy

Poznaliśmy najnowsze wyniki sprzedaży gry Red Dead Redemption. Wydana w 2010 roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 produkcja rozeszła się w około 15 milionach egzemplarzy.

Podczas konferencji z inwestorami włodarze firmy Take-Two Interactive pochwalili się (dzięki, Reddit), że wydane w maju 2010 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 Red Dead Redemption rozeszło się w nakładzie około 15 milionów egzemplarzy. W sierpniu 2015 roku informowaliśmy o 14 milionach, ale najwyraźniej pojawienie się produkcji na Xboksie One w ramach wstecznej kompatybilności zachęciło jeszcze sporo osób do zakupu tytułu i nadrobienia zaległości. Jakkolwiek by nie było, gra osiągnęła ogromny sukces, co doskonale wróży na przyszłość.

Red Dead Redemption - John Marston ustrzelił kilkanaście milionów graczy. - Red Dead Redemption sprzedało się w około 15 milionach egzemplarzy - wiadomość - 2017-02-09
Red Dead Redemption - John Marston ustrzelił kilkanaście milionów graczy.
Red Dead Redemption w skrócie:
  • gra na konsole Xbox 360 i PlayStation 3;
  • ukazała się w maju 2010 roku;
  • rozeszła się w nakładzie około 15 milionów egzemplarzy;
  • w tym roku doczeka się następcy w postaci Red Dead Redemption 2.

Przypominamy, że seria doczeka się w tym roku nowej odsłony, zatytułowanej Red Dead Redemption 2. Obecnie nie wiemy na jej temat zbyt wiele. Studio Rockstar opublikowało jedynie widoczny poniżej zwiastun oraz zdradziło, że w produkcji pojawi się multiplayer oferujący „zupełnie nowe doświadczenie”. Ponadto grafika promocyjna zdradza, że ważną rolę odegra siedmiu kowbojów. Nie wiadomo o kogo chodzi, ale z analizy fanów wynika, że w grze pojawi się John Marston, Dutch van der Linde, Bill Williamson i Landon Ricketts. Ponoć w dwójce spotkamy też kilka osób z Red Dead Revolver. Do tego należy jeszcze dodać informacje o „optymistycznej wizji Ameryki” i na ten moment to wszystko, co wiemy.

Red Dead Redemption 2 ukaże się jesienią bieżącego roku na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. O wersji PC-towej na razie nic nie wiadomo.