Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2018, 09:46

autor: Adrian Werner

GTA V rozeszło się w 95 mln egzemplarzy

Firma Take-Two Interactive ogłosiła, że Grand Theft Auto V rozeszło się w ponad 95 mln egzemplarzy. Co więcej, pierwszy kwartał tego roku był najlepszym w historii GTA Online.

Pomimo pięciu lat na karku Grand Theft Auto V zarabia lepiej niż większość nowych produkcji. - GTA V rozeszło się w 95 mln egzemplarzy - wiadomość - 2018-05-18
Pomimo pięciu lat na karku Grand Theft Auto V zarabia lepiej niż większość nowych produkcji.
GRAND THEFT AUTO V W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Rockstar Games
  2. Wydawca: Rockstar Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS3, X360, PC, PS4, XONE

We wrześniu Grand Theft Auto V obchodzić będzie piąte urodziny. Mimo to gra nadal sprzedaje się wyśmienicie. Firma Take-Two Interactive pochwaliła się, że produkcja rozeszła się już w ponad 95 milionach egzemplarzy. Warto przypomnieć, że w lutym było to 90 mln, więc przez trzy miesiące tytuł nabyło kolejnych 5 milionów osób. Najprawdopodobniej więc jeszcze w tym roku napiszemy o przekroczeniu granicy 100 mln.

Kluczową rolę w niesłabnącej popularności gry odgrywa jej moduł sieciowy. Take-Two Interactive poinformowało, że pierwsze trzy miesiące tego roku były najlepszym kwartałem w historii GTA Online. Dlatego nie powinna zdziwić zapowiedź, że bawiący się w ten tryb mogą liczyć na dużo nowej zawartości. Szczegóły na ten temat zostaną jednak ogłoszone dopiero za jakiś czas.

Przypomnijmy, że Grand Theft Auto V zadebiutowało w 2013 roku, wyłącznie na PlayStation 3 i Xboksa 360. Rok później ukazały się wydania na PlayStation 4 i Xboksa One, a w 2015 r. do zabawy wreszcie dołączyli gracze pecetowi. Z kolei trzy tygodnie temu odbyła się premiera Grand Theft Auto V: Premium Online Edition, czyli zestawu zawierającego grę wraz z licznymi dodatkami.

Warto na koniec wspomnieć, że najnowsze wyniki Grand Theft Auto V poznaliśmy dzięki konferencji, na której Take-Two Interactive ujawniło wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku. Przychody wyniosły 411 mln dolarów, czyli o 1% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. Kwota ta nie spełniła oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 450 mln.

Z kolei za cały rok rozliczeniowy, czyli okres od 1 kwietnia 2017 roku do 31 marca 2018 r., firma wykazała przychód w wysokości 1,793 mld dolarów.

  1. Niesamowite szczegóły Grand Theft Auto V – gra dopieszczona jak żadna inna
  2. Recenzja gry GTA V na PC - Los Santos piękne, jak nigdy przedtem
  3. Recenzja gry Grand Theft Auto V - nowe konsole mają już GTA V, PC wciąż czeka
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.