Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2018, 10:25

autor: AlexB

GTA V: Premium Online Edition trafiło do sprzedaży

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, do sprzedaży trafiło nowe wydanie Grand Theft Auto V. Premium Online Edition, gdyż tak się ono nazywa, zawiera podstawową wersję gry oraz liczne dodatki do trybu wieloosobowego.

Od jakiegoś czasu krążyły pogłoski o nowym wydaniu Grand Theft Auto V – a to Amazon przypadkowo udostępnił tę edycję do sprzedaży, innym razem koreańskie biuro certyfikujące przydzieliło jej kategorię wiekową. W końcu serwis Kotaku uruchomił swoich informatorów powiązanych ze studiem Rockstar i wyciągnął od nich kilka interesujących informacji na ten temat. Dziś już wiemy, że były one prawdziwe. Do sprzedaży na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One trafiło bowiem Grand Theft Auto V: Premium Online Edition. Jest ono dostępna zarówno w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej. Na platformie Steam wyceniono je na 379,86 złotych. Wbrew niektórym teoriom, wydanie to nie zastąpiło podstawowego.

GTA V: Premium Online Edition pozwala na błyskawiczne zostanie milionerem. Przynajmniej w grze. - GTA V: Premium Online Edition trafiło do sprzedaży - wiadomość - 2018-04-27
GTA V: Premium Online Edition pozwala na błyskawiczne zostanie milionerem. Przynajmniej w grze.

Grand Theft Auto V: Premium Online Edition składa się z dwóch elementów. Pierwszym jest rzecz jasna podstawowa gra, którą wszyscy doskonale znają. Drugim jest The Criminal Enterprise Starter Pack, który ujrzał światło dzienne w połowie grudnia ubiegłego roku. Zawiera on szereg dodatków do trybu wieloosobowego. Mowa tu o:

  • milionie dolarów do wydania w świecie gry;
  • posiadłościach - biurze w Maze Bank West, bunkrze dozbrojeniowy w lesie Paleto, drukarni fałszywych banknotów na pustyni Grand Senora, siedzibie klubu w Great Chaparral, apartamencie przy 1561 San Vitas Street oraz garażu przy 1337 Exceptionalists Way z miejscem na 10 samochodów;
  • dziesięciu pojazdach;
  • specjalnych broniach – kompaktowym granatniku i karabinie oraz snajperce;
  • elementach do personalizacji postaci.

Całość jest warta ponad 10 milionów dolarów w świecie popularnego gangsterskiego sandboksa. Warto zaznaczyć, że The Criminal Enterprise Starter Pack można również zakupić oddzielnie. Na Steamie kosztuje on równe 189 złotych.

Grand Theft Auto V zadebiutowało niemal pięć lat temu. Początkowo tytuł był dostępny wyłącznie na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Ostatecznie światło dzienne ujrzały również wersje na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Tytuł wciąż przynosi duże pieniądze, głównie dzięki modułowi online, nic zatem dziwnego, że zarówno Rockstar, jak i Take-Two stawiają na jego rozwój. Niedawno na przykład pojawiła się kolejna aktualizacja, dodająca nowy tryb adwersarza – Vespucci Job. Więcej na jego temat możecie przeczytać tutaj.