Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2018, 13:30

autor: Movis

Korea potwierdza GTA 5 Premium Edition, PUBG banuje za niewinność i inne wieści

Dziś piszemy o kolejnym potwierdzeniu istnienia tajemniczego GTA V: Premium Edition, komedii pomyłek związanej z ostatnimi działaniami PUBG Corp., ogromnej aktualizacji strzelanki Battalion 1944 i dacie premiery pierwszego epizodu okultystycznej gry przygodowej The Council. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

GTA V Premium Edition wycieka po raz kolejny

Ej, może trochę dyskrecji? - Korea potwierdza GTA 5 Premium Edition, PUBG banuje za niewinność i inne wieści - wiadomość - 2018-03-08
Ej, może trochę dyskrecji?

Symulator przestępczego życia Grand Theft Auto V cieszy się niesłabnącą popularnością od paru dobrych lat, szczególnie ze względu na swój tryb wieloosobowy GTA Online. Choć od premiery odświeżonej wersji produkcji, przeznaczonej na konsole najnowszej generacji, upłynęło sporo czasu, to ostatnio dość regularnie powtarzają się plotki o nowej pudełkowej „edycji premium” GTA V. Wcześniej omyłkowo o produkcie wspomniała niemiecka gałąź sklepu Amazon (via gearnuke.com), a teraz tę nazwę i platformy (PS4 i XONE) potwierdza raport koreańskiego urzędu odpowiedzialnego za przydzielanie grom kategorii wiekowych.

Hmm, no przynajmniej tytuł i data decyzji są do odczytania… - Korea potwierdza GTA 5 Premium Edition, PUBG banuje za niewinność i inne wieści - wiadomość - 2018-03-08
Hmm, no przynajmniej tytuł i data decyzji są do odczytania…

W dalszym ciągu nie wiadomo, co tak właściwie stanowi owo „premium” w kolejnym wydaniu fizycznego nośnika tytułu. Spekulacje wahają się od przygotowywań do portu strzelanki na Nintendo Switch, poprzez darmowe fanty do GTA:O, aż po ulepszoną dla PS4 Pro i XONE X wersję gry.

PUBG banuje za niewinność – błąd w systemie wykrywania oszustów

Niektórzy znienacka „pocałowali klamkę” jeszcze przed głównym menu. - Korea potwierdza GTA 5 Premium Edition, PUBG banuje za niewinność i inne wieści - wiadomość - 2018-03-08
Niektórzy znienacka „pocałowali klamkę” jeszcze przed głównym menu.

PUBG Corp. przez ostatnie 24 godziny rozbudziło nieco emocje fanów strzelanki Playerunknown's Battlegrounds i to nie całkiem te pozytywne. Na początek oficjalnymi kanałami poinformowano graczy o zaplanowanym na minioną noc wyłączeniu serwerów PC w celu poprawek w infrastrukturze. Podwyższyło to ciśnienie zawodnikom z USA, którzy nie mogli dostać się do rozgrywki w najgorętszym okresie wieczornym. Liczba wyklinających na czym świat stoi użytkowników wzrosła lawinowo nieco później, gdy okazało się, że najnowsza łatka… najwyraźniej losowo wybiera sobie bogu ducha winne ofiary do czasowego zbanowania.

Deweloper szybko wyjaśnił, że przyczyną jest błąd w logice kolejnego dodatku do systemu wykrywania oszustów. Ów „bunt maszyn” ma być jedynie chwilowy, a koderzy pracują obecnie w pocie czoła nad rozwiązaniem problemu. Niemniej jednak oficjalny Twitter w dalszym ciągu zalewany jest niewybrednymi komentarzami dotyczącymi całej sytuacji.

Battalion 1944 – pierwsza aktualizacja jeszcze dziś

Hans, leć po Flammenwerfer. - Korea potwierdza GTA 5 Premium Edition, PUBG banuje za niewinność i inne wieści - wiadomość - 2018-03-08
Hans, leć po Flammenwerfer.

Battalion 1944 okazał się dość ciekawym powrotem do klasycznego gatunku strzelanek osadzonych w okresie II wojny światowej. Po premierze bety na początku lutego, deweloperzy w oficjalnej informacji potwierdzają, że jeszcze dziś ukaże się ogromna łatka do produkcji. Czego można się po niej spodziewać? Deweloper wspomina o czasowych zmianach w niezbalansowanym trybie Wartide, nowej mapie Invasion, wielu zmianach w obecnych polach walki (Liberation, Manorhouse v2, Battery), „czystszych” mini mapkach, licznych przeróbkach Thompsona i MP40, zmianach w systemie zdobywania doświadczenia oraz poprawkach w infrastrukturze serwerów i kodzie sieciowym. Kompletny opis jest naprawdę masywny, a jego szczegółom przejrzeć się możecie w tym miejscu.

The Council – pierwszy epizod zadebiutuje 13 marca

Przygodówka The Council zaliczyła może niewielkie opóźnienie, ale deweloper Big Bad Wolf śpieszy donieść, że pierwszy z pięciu planowanych odcinków okultystycznych perypetii Luisa de Richet zadebiutuje 13 marca 2018 roku na PC, XONE i PS4. Powyższy materiał nie zdradza jedynie konkretnej kartki z kalendarza, ale jest też przyczynkiem do krótkiej opowieści twórców na temat ich unikalnego podejścia do prowadzenia akcji, interakcji postaci i mieszania elementów fabularnych z twardym systemem umiejętności rodem z RPG.

Choć epizodyczne podejście do gatunku narracyjnych przygodówek z nieodłącznymi trudnymi wyborami moralnymi zostało jakiś czas temu zajechane przez studio Telltale Games praktycznie na śmierć, to propozycja francuskiego zespołu wydaje się odchodzić od utartego schematu i prezentować więcej „gry w grze”.

Akcja The Council toczy się na wyspie, na którą przybywają członkowie tajnego stowarzyszenia zrzeszającego wpływowe osoby z końcówki XVIII wieku. Podczas zabawy eksplorujemy lokacje, prowadzimy rozmowy, podejmujemy decyzje oraz rozwiązujemy zagadki, wykorzystując system piętnastu umiejętności, które możemy rozwijać w trakcie rozgrywki.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Rise of Insanity
 2. Disney The Lion King
 3. Fe
 4. Chuchel
 5. City of the Shroud
 6. Neo Atlas 1469
 7. Emily Wants to Play Too
 8. Bio Inc. Redemption
 9. Tesla vs Lovecraft
 10. Far Cry 5: Dead Living Zombies
 11. Far Cry 5: Lost on Mars
 12. Far Cry 5: Hours of Darkness

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Rise of Insanity zwiastun na premierę
 2. Project Melies zapowiedź #1
 3. Northgard zwiastun na premierę
 4. Horizon Zero Dawn Rok później
 5. The Council nowe podejście do narracji
 6. Tesla vs Lovecraft zwiastun na premierę
 7. Golem zwiastun #1
 8. FoxTail zwiastun #1
 9. Bio Inc. Redemption zwiastun #1
 10. World of Warships Francja
 11. Way to the Woods zwiastun #1
 12. TT Isle of Man: Ride on the Edge zwiastun na premierę
 13. Project CARS 2 Porsche Legends Pack
 14. Necromunda: Underhive Wars zwiastun #1
 15. Hellmut: The Badass from Hell zwiastun #1