Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2018, 11:00

Battalion 1944 zadebiutuje wieczorem w Steam Early Access

Dzisiaj wieczorem do sprzedaży we wczesnym dostępie trafi pecetowa wersja gry Battalion 1944, czyli sieciowego FPS-a osadzonego w realiach II wojny światowej.

Zabawa ruszy dzisiaj wieczorem. - Battalion 1944 zadebiutuje wieczorem w Steam Early Access - wiadomość - 2018-02-01
Zabawa ruszy dzisiaj wieczorem.
BATTALION 1944 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bulkhead Interactive
  2. Wydawca: Square Enix
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4

Mamy dobre wieści dla fanów sieciowych FPS-ów osadzonych w realiach II wojny światowej. Dzisiaj wieczorem o 18:00 czasu polskiego do sprzedaży w Steam Early Access trafi gra Battalion 1944. Na razie we wczesną wersję projektu będą mogli zagrać tylko pecetowcy, ale w planach są również wydania na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Cena we wczesnym dostępie wynosić ma 14,99 dolara (około 50 złotych), ale z okazji premiery obniżona zostanie czasowo o 10%, czyli za grę zapłacimy ok. 45 zł. Dla największych fanów dostępna też będzie specjalna edycja nazwana First to Fight, która za 24,99 dolara (niecałe 84 złote) zaoferuje soundtrack, specjalną skórkę i pięć skrzynek. Warto wspomnieć, że lootboksy w Battalion 1944 zawierać będą wyłącznie przedmioty kosmetyczne, nie wpływające w żaden sposób na rozgrywkę.

Przy okazji twórcy ujawnili plany rozwoju gry na następne miesiące. 8 lutego dodana zostanie opcja rozgrywek rankingowych oraz obsługa czatu głosowego. Wiosną otrzymamy dodatkową mapę oraz wsparcie dla zabawy przez LAN. Latem produkcja wzbogaci się o kolejne poziomy, w tym te przeznaczone do potyczek w dużej skali.

Jesień przyniesie nowe mapy, system klanów oraz ulepszony tryb widza, opracowany pod kątem rozgrywek e-sportowych. Natomiast zimą ma się ukazać pełna wersja gry, a wraz z nią dostaniemy kolejne pola bitewne i ulepszony interfejs. Premierze towarzyszyć ma darmowy dodatek DLC.

Oczywiście poza dodawaniem nowej zawartości autorzy zamierzają również regularnie wypuszczać mniejsze aktualizacje z poprawkami błędów i niedoróbek.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Graliśmy w Battalion 1944 – intensywny drugowojenny FPS