Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Far Cry 5: Hours of Darkness (PC)

Far Cry 5: Mroczne godziny

Far Cry 5: Hours of Darkness

Rozszerzenie dla wydanego w marcu 2018 roku FPS-a Far Cry 5, którego akcja przenosi się do czasów wojny w Wietnamie. Produkcja została stworzona przez francuską firmę Ubisoft, znaną także m.in. z serii Assassin’s Creed czy Watch Dogs.

To jest dodatek do gry Far Cry 5.

Akcji | FPP | Wietnam | FPS | strzelanki | lata 60. i 70. XX wieku

Okładka Far Cry 5: Hours of Darkness (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

5cze2018

PC PS4 XONE

Opracowane z myślą o PC, PS4 i XONE Far Cry 5: Hours of Darkness to dodatek do wydanej w 2018 roku strzelanki pierwszoosobowej. Rozszerzenie przenosi nas w zupełnie inne miejsce i pozwala się wcielić w innego bohatera niż podstawowa wersja gry. Za stworzenie tej produkcji odpowiada francuska firma Ubisoft, od lat konsekwentnie rozwijająca markę Far Cry.

Fabuła

W Far Cry 5: Hours of Darkness przenosimy się do czasów wojny w Wietnamie. Bohaterem, w którego się wcielamy jest Wendell Redler – amerykański żołnierz, który pełnił rolę postaci drugoplanowej w podstawowej wersji Far Cry 5. Gdy jego śmigłowiec zostaje zestrzelony, „Red” zostaje sam na terytorium wroga i musi uratować swoich towarzyszy, a następnie przedrzeć się przez siły Wietkongu, by dotrzeć do punktu ewakuacyjnego.

Mechanika

Far Cry 5: Hours of Darkness na PC, PS4 i XONE jest pierwszoosobową strzelanką, która strukturą rozgrywki nie odbiega znacząco od innych odsłon serii – oznacza to, że mamy do czynienia z sandboksem, który poza głównym wątkiem fabularnym oferuje dużą ilość zróżnicowanych aktywności pobocznych, takich jak m.in. ratowanie więźniów, niszczenie stanowisk karabinów maszynowych czy eliminowanie dowódców wroga.

W odróżnieniu od podstawki, dodatek stawia jednak nacisk na działanie w ukryciu, co znajduje odwzorowanie w projektach misji, a także inaczej ukształtowanym drzewku umiejętności. Zabijając przeciwników po cichu uzyskujemy dostęp do specjalnych, kumulujących się bonusów, takich jak np. redukcja powodowanego przez nas hałasu czy automatyczne oznaczanie przeciwników. Maksymalną skuteczność uzyskujemy wtedy, gdy uda nam się wyeliminować czterech wrogów bez zdradzania swojej pozycji. Jeśli jednak zostaniemy zauważeni, tracimy wszystkie ułatwienia – wówczas cały proces rozpoczyna się od zera.

Co ciekawe, w Far Cry 5: Hours of Darkness nie pozostajemy w ukryciu przez cały czas. Za realizowanie pobocznych celów uzyskujemy możliwość wzywania wsparcia lotniczego w postaci... bombardowania dywanowego wybranego regionu. Dzięki temu mamy możliwość błyskawicznego zniszczenia całego obozu wroga.

Tryby gry

W Far Cry 5: Hours of Darkness możemy grać wyłącznie samotnie – nie znajdziemy tu żadnej zawartości wieloosobowej. Co ważne, po jednorazowym przejściu kampanii uzyskujemy dostęp do dwóch dodatkowych trybów. Survivor zwiększa stopień trudności, zmniejszając ilość zdrowia naszej postaci i utrudniając dostęp do przedmiotów leczących. Z kolei Action Movie pozwala nam wcielić się w prawdziwego, heroicznego żołnierza – w tym trybie możemy wzywać wsparcie lotnicze w dowolnym momencie, a także nieść ze sobą aż cztery bronie.

Kwestie techniczne

Far Cry 5: Hours of Darkness nie wprowadza żadnych zmian w oprawie graficznej – prezentuje ona poziom identyczny, jak w przypadku podstawowej wersji Far Cry 5. Znacząco inaczej wyglądają oczywiście lokacje – zamiast pięknych, widowiskowych miejsc w Stanach Zjednoczonych zwiedzamy ciemną, mokrą i niebezpieczną dżunglę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Far Cry 5: Mroczne godziny

Klasyfikacja PEGI Far Cry 5: Mroczne godziny

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Far Cry 5: Mroczne godziny

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X lub lepsza, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon R9 270 lub lepsza, Windows 7/8.1/10 64-bit

Wszystko o Far Cry 5 (fabuła, DLC, wymagania sprzętowe) – Akt. #9
Wszystko o Far Cry 5 (fabuła, DLC, wymagania sprzętowe) – Akt. #9

wiadomość29 maja 2017

W kompendium zebrano wszystkie najważniejsze informacje dotyczące piątej części serii Far Cry, która zadebiutowała w sklepach w marcu 2018 roku i przenosi graczy do hrabstwa Hope, w amerykańskim stanie Montana.

Far Cry 5 Hours of Darkness - gameplay i pierwsze recenzje
Far Cry 5 Hours of Darkness - gameplay i pierwsze recenzje

wiadomość4 czerwca 2018

W sieci pojawiły się nagrania z rozgrywki z dodatku Far Cry 5: Hours of Darkness (pol. Mroczne godziny), który zadebiutuje jutro. Nie zabrakło też wstępnych recenzji, opisujących wrażenia z pierwszego DLC dla ostatniej odsłony cyklu Far Cry.

Zwiastun i data premiery Far Cry 5: Hours of Darkness
Zwiastun i data premiery Far Cry 5: Hours of Darkness

wiadomość24 maja 2018

Hours of Darkness - pierwszy dodatek do Far Cry 5, który zabierze nas w podróż do ogarniętego wojną Wietnamu - doczekał się zwiastuna i daty premiery. DLC będzie można sprawdzić na początku przyszłego miesiąca.

Season pass do Far Cry 5 – Ubisoft prezentuje nadchodzące DLC
Season pass do Far Cry 5 – Ubisoft prezentuje nadchodzące DLC

wiadomość6 marca 2018

Far Cry 5 nie daje o sobie zapomnieć. Firma Ubisoft postanowiła przybliżyć nam zawartość nadchodzących DLC, które wraz z pełną wersją Far Cry 3 wejdą w skład season passa.

PC
PS4
XONE