Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2018, 10:33

autor: Adrian Werner

PC Building Simulator znalazł ponad 100 tys. nabywców

Wypuszczona miesiąc temu w Steam Early Access gra PC Building Simulator okazała się sporym sukcesem. Jej wydawca właśnie pochwalił się, że sprzedaż przekroczyła 100 tysięcy egzemplarzy.

Gra okazała się sporym sukcesem. - PC Building Simulator znalazł ponad 100 tys. nabywców - wiadomość - 2018-04-26
Gra okazała się sporym sukcesem.
PC BUILDING SIMULATOR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Claudiu
  2. Wydawca: The Irregular Corporation
  3. Gatunek: symulacja
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery w Early Access: 27 marca 2018 r.

Rumuński deweloper Claudiu Kiss ma powody do zadowolenia. Jego debiutancka produkcja, czyli gra PC Building Simulator, okazała się dużym sukcesem, sprzedając się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy.

Dobrą nowinę ogłosiła będąca wydawcą projektu firma The Irregular Corporation. Wynik udało się wypracować w ciągu miesiąca od premiery wczesnej wersji w Steam Early Access. Produkcja powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a pełne wydanie ma ukazać się w tym roku.

Zgodnie z tytułem, PC Building Simulator obraca się wokół konstruowania wirtualnych pecetów. Grę opracowano tak, aby dostarczała dużo dobrej zabawy, ale jednocześnie mogła również służyć jako przydatne narzędzie, pozwalające wypróbować różne kombinacje podzespołów i przećwiczyć procedury zanim zabierzemy się za składanie komputera w świecie rzeczywistym.

Projekt rozpoczął żywot jako darmowy prototyp, udostępniony w zeszłym roku na stronie Itch.io. Produkcja okazała się sporym przebojem, stając się trzecią najczęściej pobieraną grą na tym serwisie w 2017 r.

Sukces zachęcił Claudiu Kissa do dalszych prac nad pomysłem i opracowania komercyjnej wersji. Darmowy pierwowzór wciąż jest jednak dostępny. Jest on oczywiście znacznie prostszą grą niż to, co sprzedawane jest obecnie w Steam Early Access, ale fundamenty rozgrywki są takie same, więc prototyp wciąż pozwala sprawdzić, co jest w tym projekcie takiego, że przypadł on do gustu tak wielu graczom.

  1. Oficjalna strona gry
  2. PC Building Simulator w Steam Early Access