Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2018, 10:35

PC Building Simulator debiutuje w Steam Early Access i chwali się licencjami

PC Building Simulator zadebiutował w ramach Wczesnego Dostępu Steam. Z tej okazji twórcy zaprezentowali nowy zwiastun tytułu, a także pełną listę firm, których licencjonowane podzespoły znajdują się w wersji przedpremierowej gry.

PC Building Simulator pozwoli na złożenie swojego komputera marzeń. - PC Building Simulator debiutuje w Steam Early Access i chwali się licencjami - wiadomość - 2018-03-29
PC Building Simulator pozwoli na złożenie swojego komputera marzeń.

Marzyliście kiedyś, by prowadzić swój własny serwis komputerowy lub zbudować wymarzonego peceta, nie martwiąc się o koszty? Teraz macie ku temu okazję. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, wczoraj w ramach Steam Early Access zadebiutował PC Building Simulator od brytyjskiego studia The Irregular Corporation. Z tej okazji trwa promocja na ten tytuł – do 3 kwietnia można go zakupić za 64,79 złotych (później będzie dostępny za 71,99 zł). Niestety, gra nie posiada na razie polskiej wersji językowej.

Twórcy zaprezentowali również nowy zwiastun PC Building Simulator. Można go obejrzeć poniżej.

PC BUILDING SIMULATOR W SKRÓCIE:
  1. producent: Claudiu Kiss/The Irregular Corporation;
  2. wydawca: The Irregular Corporation;
  3. platforma docelowa: PC;
  4. premiera (wczesny dostęp): 27 marca 2018.

PC Building Simulator oferuje trzy tryby zabawy – samouczek, karierę, w której prowadzimy własny serwis, i grę dowolną. Niezależnie od tego, który wybierzemy, trzon rozgrywki pozostaje ten sam – wcielamy się w specjalistę od komputerów przygotowującego na zlecenie klientów (lub dla własnej przyjemności) pecety do użytkowania. Do naszych obowiązków należy dobieranie obudów, montowanie podzespołów, instalowanie systemów operacyjnych, przeprowadzanie testów wydajnościowych itp. Gra kładzie silny nacisk na aspekt edukacyjny. Dokręcaniem śrubek, podłączeniem kabli oraz nakładaniem pasty termoprzewodzącej musimy zająć się osobiście. Według twórców, po takim przeszkoleniu nie będziemy mieli najmniejszych problemów ze złożeniem jakiegokolwiek domowego komputera.

Twórcom PC Building Simulator udało się zdobyć licencję firmy AMD...

Jednym z największych powodów do dumy dla twórców PC Building Simulator jest fakt, że udało im się nawiązać współpracę ze znanymi producentami części komputerowych. W grze znajdziemy dokładnie odwzorowane podzespoły od MSI, Arctic, Cooler Master, Corsair, Cryorig, EVGA, Gigabyte, InWin, NZXT, SilverStone, Raijintek TeamGroup i AMD. Deweloperzy przede wszystkim cieszą się umową licencyjną z tą ostatnią firmą. Dzięki niej w PC Building Simulator znalazły się między innymi procesory AMD Ryzen (o testach ich kolejnej generacji możecie przeczytać tutaj). Brytyjczycy dogadali się również z firmą Futuremark. Tym samym w grze pojawiły się prawdziwe programy do testowania wydajności komputerów - 3D Mark, PC Mark i VR Mark.

...dzięki czemu w grze znalazły się procesory Ryzen.

O PC Building Simulator po raz pierwszy usłyszeliśmy niemal równo rok temu. Tytuł narodził się jako projekt rumuńskiego studenta Claudiu Kissa, który udostępnił jego wersję pre-alfa w sieci. Szybko zdobyła ona olbrzymią popularność (stała się między innymi trzecią najchętniej ściąganą darmową produkcją w serwisie dla gier niezależnych Itch.io). Nic dziwnego, że Kissem w końcu zainteresowała się profesjonalna firma, jaką bez wątpienia jest The Irregular Corporation. To właśnie w wyniku współpracy między nastolatkiem a Brytyjczykami dużo bardziej okazała edycja PC Building Simulator mogła zadebiutować w ramach wczesnego dostępu Steam. Według twórców, tytuł pozostanie w nim przez minimum 2-3 miesiące. Przez ten czas gra ma być intensywnie uzupełniana o nowe elementy – w planach jest dodanie między innymi możliwości podkręcania procesorów i kart graficznych, personalizowania obudów oraz pełnego zarządzania kablami. Wkrótce powinny pojawić się również osiągnięcia, karty kolekcjonerskie Steam oraz kolejne wersje językowe. Miejmy nadzieję, że wśród nich znajdzie się również polska.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej