Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2017, 14:04

autor: Aquma

PC Building Simulator pozwoli przetestować sprzęt, który zamierzasz kupić

PC Building Simulator uzyskał wsparcie Futuremark, twórców m.in. znanego benchmarku 3D Mark. To kolejna po Corsair i NZXT firma zainteresowana rozwijaniem nietypowego projektu rumuńskiego studenta.

Zbuduj peceta na swoim pececie - PC Building Simulator pozwoli przetestować sprzęt, który zamierzasz kupić - wiadomość - 2017-10-27
Zbuduj peceta na swoim pececie

PC Building Simulator to stworzona przez Claudiu Kissa, 18-letniego studenta z Rumunii, gra umożliwiająca zbudowanie własnego PC-ta. O programie po raz pierwszy zrobiło się głośno w marcu tego roku, zaś w kwietniu w jego dalszy rozwój zaangażowało się niezależne studio deweloperskie The Irregular Corporation. Teraz symulator uzyskał wsparcie Futuremark, twórców m.in. popularnych benchmarków 3D Mark oraz PC Mark. Firma jest kolejnym po Corsair i NZXT podmiotem, który wyraża swoje zainteresowanie projektem.

3D Mark znajduje się w zestawie narzędzi osób składających pecety już od niemal 20 lat. Miliony graczy, overclockerów i osób budujących systemy wykorzystywało benchmarki Futuremark, by przetestować i porównać wydajność PC-tów. Bardzo się cieszymy, że wraz z The Irregular Corporation podejmiemy pracę nad stworzeniem autentycznego, dokładnego i realistycznego doświadczenia benchmarkingowego dla ich PC Gaming Simulatora – powiedział Jani Joki, Dyrektor Handlowy Futuremark.

Dla użytkowników PC Building Simulator oznacza to tyle, że poza budowaniem własnych PC-tów (z wiernie odwzorowaną specyfikacją i wielkością części, przynajmniej tych za których produkcję odpowiadają Corsair lub NZXT – póki co, bo nie będzie zaskoczeniem, jeśli do tej powiększającej się grupy dołączą inne firmy) w aplikacji będzie można także testować swoją planowaną konfigurację i uzyskać jakieś ogólne pojęcie o tym, jak sprzęt będzie sobie radził.

Jak PC Building Simulator prezentuje się w akcji? Jeśli macie 4 minutki, zachęcam do obejrzenia jednego z nowszych materiałów na jego temat, który w sierpniu został udostępniony przez twórców na kanale YouTube. Oczywiście, zawsze możecie też sprawdzić udostępnioną przez Claudiu Kissa wersję demo – link do niej znajdziecie poniżej.

Przypominamy też, że nietypowa „gra” najprawdopodobniej zadebiutuje na rynku w styczniu 2018 roku. Oczywiście na komputerach osobistych (za pośrednictwem Steam).

  1. PC Building Simulator – wersja demo
  2. PC Building Simulator nauczy Cię składać komputery