Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2018, 16:23

autor: Ender

PC Building Simulator – nowy zapis rozgrywki

Twórcy gry PC Building Simulator, która w marcu trafi do programu wczesnego dostępu na Steamie, przedstawili nowy materiał z rozgrywki. Zobaczymy na nim budowę i testy wirtualnego peceta wraz z doborem komponentów oraz okablowania.

Serwis PC Gamer zorganizował w ten weekend imprezę o nazwie PC Gamer Weekender 2018. Londyński event został przygotowany specjalnie z myślą o entuzjastach grania na pecetach, nowych technologii i esportu. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało wielu producentów sprzętu oraz deweloperów. Wśród z nich znaleźli się również twórcy ze studia The Irregular Corporation. W trakcie streamu opublikowanego w serwisie YouTube, zaprezentowali oni grę PC Building Simulator, która 27 marca zadebiutuje w programie wczesnego dostępu na Steamie.

PC Building Simulator pozwala nam wcielić się we właściciela niewielkiej firmy zajmującej się składaniem i naprawą pecetów. Na zamówienie klientów dobieramy obudowy, dyski twarde, karty graficzne, płyty główne oraz procesory. Autorzy zadbali także o drobne szczegóły związane z budową. Musimy ręcznie podłączać wszystkie kable, wkręcać śruby, a także nakładać pastę termoprzewodzącą i instalować system operacyjny. Twórcy dumni są zwłaszcza z trójwymiarowych modeli podzespołów, które powstały we współpracy z wieloma markowymi producentami sprzętu, takimi jak MSI, Cooler Master czy NZXT. Dzięki partnerstwu z firmą Futuremark, która dostarczyła dane z jej programów diagnostycznych (3D Mark, PC Mark, VR Mark), możemy w realistyczny sposób przetestować wirtualne maszyny, uzyskując wyniki zbliżone do rzeczywistości.

Z twórcami współpracują markowi producenci sprzętu PC - PC Building Simulator – nowy zapis rozgrywki - wiadomość - 2018-02-18
Z twórcami współpracują markowi producenci sprzętu PC

Przypomnijmy, że PC Building Simulator narodził się jako amatorski projekt Claudiu Kissa, 18-letniego studenta z Rumunii, który został przedstawiony światu na początku ubiegłego roku. Pomysł był na tyle interesujący, że początkującemu twórcy zdecydowało się pomóc niezależne studio The Irregular Corporation. Za jego sprawą projekt znacząco się rozwinął, zyskując wspomnianych już sponsorów i partnerów. Gra zawierać będzie tryb kariery, samouczek składania peceta, a także możliwość dowolnej budowy i doboru podzespołów. Autorzy przewidują, że tytuł pozostanie w programie wczesnego dostępu przez co najmniej 2-3 miesiące.

  1. PC Building Simulator na Steamie