Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2018, 10:39

autor: Góral

Two Point Hospital na pierwszym pokazie rozgrywki

Miesiąc po zapowiedzi gry Two Point Hospital doczekaliśmy się pierwszego pokazu rozgrywki z duchowego spadkobiercy Theme Hospital.

Two Point Hospital na pierwszym pokazie rozgrywki - ilustracja #1
Two Point Hospital w skrócie:
  • strategia ekonomiczna w stylu Theme Hospital;
  • ukaże się w tym roku na komputerach osobistych;
  • za produkcję odpowiada studio Two Point Games, założone przez byłych pracowników Bullfrog Productions.

W połowie stycznia doczekaliśmy się zapowiedzi gry Two Point Hospital od studia Two Point Games. Ma to być duchowy spadkobierca Theme Hospital. Podczas zorganizowanej przez serwis PC Gamer imprezy PC Gamer Weekender deweloperzy zaprezentowali fragment rozgrywki z zaplanowanej na ten rok produkcji. Poniżej znajdziecie zapis rozmowy, ale to, co interesuje nas najbardziej, zaczyna się w trzeciej minucie. Twórcy pokazali początki nowego szpitala, w którym nie znajduje się zupełnie nic. Najpierw trzeba więc zatroszczyć się o recepcję i kilka ławek, na których pacjenci będą mogli chwilę odpocząć. Później budujemy gabinet dla pierwszego lekarza, pamiętając o dodatkach w postaci okien, roślinek oraz oczywiście szafek na dokumenty. W kolejnych minutach rozgrywki pokazano dalszą rozbudowę placówki, w której pojawiła się m.in. sala zabiegowa czy punkt poboru krwi.

Two Point Hospital ma się ukazać w tym roku na komputerach osobistych. Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie odbędzie się premiera, ale dzisiejsza prezentacja pokazuje, że raczej warto wyczekiwać debiutu. Projekt zapowiada się na klasyczną, rozbudowaną strategię ekonomiczną, okraszoną sporą dawką humoru.

Przypominamy również, że tytuł tworzy ekipa Two Point Games, założona przez byłych pracowników studia Bullfrog Productions, czyli autorów Theme Hospital. Jesteśmy więc dobrej myśli i czekamy na kolejne pokazy rozgrywki.