Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2018, 13:05

Wszystkie fajne rzeczy z E3 2018, o których nie zdążyliśmy napisać

W ramach podsumowań po E3 zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie materiały (zapowiedzi, zwiastuny) z godnych uwagi mniejszych projektów, o których nie zdążyliśmy napisać w trakcie samych targów.

Maneater. - Wszystkie fajne rzeczy z E3 2018, o których nie zdążyliśmy napisać - wiadomość - 2018-06-17
Maneater.

Tegoroczna edycja targów E3 jest już historią. Dziennikarze z całego świata wrócili do swoich redakcji, a większość zapowiedzi została już opublikowana. Jak zwykle, podczas imprezy zostaliśmy wręcz zalani nowymi informacjami i materiałami wideo. Staraliśmy się przybliżyć Wam wszystko to, co najważniejsze, ale na wiele mniejszych projektów zabrakło nam czasu. Nie chcieliśmy jednak kompletnie ich pomijać, dlatego zebraliśmy wszystkie je dla Was w jednym miejscu.

Nowe gry

Maneater – RPG akcji o rekinie ludojadzie

Zaczynamy od Maneater. Był to jeden z najbardziej nietypowych projektów zapowiedzianych na tegorocznych targach. Jest to bowiem RPG akcji, w którym wcielimy się rekina. Gracz będzie musiał zadbać o jego przetrwanie i zapewnić mu pozycję na szczycie morskiego łańcucha pokarmowego. Jest tu nawet wątek fabularny, w ramach którego spróbujemy zemścić się na ludziach, którzy zabili naszą matkę.

Na czele projektu stoi Alex Quick, czyli twórca, który pełnił rolę dyrektora kreatywnego świetnej sieciowej gry akcji Depth. W tej produkcji również mogliśmy pokierować rekinami, więc Maneater jest w dobrych rękach.

 1. Więcej o Maneater

Morning Star, czyli postcyberpunkowa gra farmerska

Kolejną obiecującą nowością ujawnioną podczas targów było Morning Star. Akcja gry osadzona będzie w świecie przyszłości, który zaczyna porzucać typową cyberpunkową dystopię, a ludzie z optymizmem próbują stworzyć nowe społeczeństwo.

Morning Star opisywane jest jako gra farmerska, w której komputery są naszą glebą, programy nasionami, a dane plonami. Gracz będzie musiał zarządzać serwerowniami oraz ulepszać sprzęt i gromadzić przetworzone informacje. Akcja osadzona zostanie w małym miasteczku, więc niczym w typowych grach rolniczych, będziemy tworzyli przyjaźnie i brali udział w lokalnych wydarzeniach.

Gra zmierza tylko na pecety i ukaże się w przyszłym roku.

 1. Oficjalna strona gry

Satisfactory – pierwszoosobowe Factorio od twórców Goat Simulator

Znane z Goat Simulator i serii Sanctum studio Coffee Stain zapowiedziało Satisfactory już kilka miesięcy temu, ale dopiero na targach E3 dowiedzieliśmy się, czym naprawdę będzie ta gra.

W tej produkcji zajmiemy się budową kompleksów fabrycznych na obcych planetach. Rozgrywka odbywać się ma z perspektywy pierwszoosobowej. Gracze będą musieli eksplorować sporych rozmiarów otwarty świat, gromadzić surowce, odpierać ataki drapieżników i konstruować coraz bardziej skomplikowane linie produkcyjne. Poza trybem dla pojedynczego gracza, Satisfactory zaoferuje również kooperacyjną zabawę dla czterech osób.

Gra ukaże się w przyszłym roku. Na razie potwierdzono jedynie wersję PC.

 1. Więcej o Satisfactory

Rapture Rejects

Jednym z głównych motywów tegorocznego E3 było battle royale. Gdzie się człowiek nie obejrzał, tam wyskakiwała kolejna gra z tym trybem. Przebić się na tle tego tłumu jest obecnie wyjątkowo trudno, ale ujawnione podczas targów Rapture Rejects ma spore szanse na wygospodarowanie dla siebie niszy w tej kategorii.

Przede wszystkim, gra oferuje widok izometryczny. Do tego projekt bazuje na komiksach Cyanide & Happiness i tak jak one będzie oferował kompletnie szalony humor, nieuznający żadnych świętości. Już sam pomysł na fabułę jest świetny. Rapture Rejects toczy się po nadejściu dnia Sądu Ostatecznego. Bóg zabrał do raju swoich wybrańców, a pozostali na Ziemi walczą o przetrwanie, dając upust swoim skrywanym pragnieniom i żądzom.

Rapture Rejects zmierza tylko na PC, a premiera nastąpi w tym roku.

 1. Więcej o Rapture Rejects

Nowe materiały wideo z zapowiedzianych wcześniej projektów:

Podczas targów E3 deweloperzy udostępnili również sporo świeżych materiałów z projektów, o istnieniu których wiemy już od dłuższego czasu.

Insurgency: Sandstorm - zwiastun

Twórcy Insurgency: Sandstorm pokazali imponujący dynamiką zwiastun, stanowiący skrót jednego meczu multiplayer.

 1. Więcej o Insurgency: Sandstorm

Anno 1800

Anno 1800 to nowa odsłona dużej marki, ale na E3 mało kto zwrócił uwagę na świeży zwiastun, pomimo tego, że prezentował się wybornie. Bez wątpienia gra wzbudzi więcej zainteresowania na gamescomie.

 1. Więcej o Anno 1800

Two Point Hospital

W przypadku Two Point Hospital jest podobnie jak z Anno 1800. Targi E3 nie są po prostu dobrym miejscem na pokazywanie spokojnych strategii ekonomicznych, nawet tak urokliwych jak ten duchowy spadkobierca kultowego Theme Hospital.

 1. Więcej o Two Point Hospital

Ooblets

Z kolei uroczy nowy trailer Ooblets ujawnił, że bitwy pomiędzy tresowanymi stworkami przybiorą formę pojedynków tanecznych. Podczas zeszłorocznego E3 gra posiadała system potyczek w stylu serii Pokemon, ale ostatecznie to rozwiązanie zostało porzucone.

 1. Więcej o Ooblets

Don't Starve: Hamlet

Mogliśmy również obejrzeć wreszcie pierwszy zwiastun Don't Starve: Hamlet, czyli dodatku do jednej z najpopularniejszych gier survivalowych. Niestety, przy okazji powiadomiono, że premiera została przesunięta na grudzień.

 1. Więcej o Don't Starve: Hamlet

Noita

Warto również zwrócić uwagę na grę Noita. Na pierwszy rzut oka wygląda ona jak typowa platformówka retro. W rzeczywistości jest to jednak coś znacznie ambitniejszego. Tutaj każdy piksel jest odrębnym animowanym obiektem, podlegającym prawom rozbudowanego silnika fizycznego. W połączeniu z bogatym wyborem zaklęć bazujących na żywiołach daje nam to swobodę wpływania na otoczenie, której do tej pory w tym gatunku nie było.

 1. Więcej o Noita

Sable

Doskonałe wrażenie zrobił również zwiastun Sable. To gra eksploracyjna, w której będziemy zwiedzali pustynną planetę. W przypadku tego projektu największy podziw budzi oprawa graficzna, zaskakująco skutecznie udająca styl francuskich komiksów, w tym zwłaszcza tych autorstwa Moebiusa.

 1. Oficjalna strona Sable

Assetto Corsa Competizione

Na targach E3 mogliśmy również po raz pierwszy zobaczyć rozgrywkę z Assetto Corsa Competizione, czyli symulatora wyścigowego od specjalistów ze studia Kunos Simulazioni.

 1. Więcej o Assetto Corsa Competizione

Valkyria Chronicles 4

E3 przyniosło nam także świeży zwiastun Valkyria Chronicles 4. Warto dodać, że na targach ogłoszono, iż gra ukaże się nie tylko na konsole, ale również na PC.

 1. Więcej o Valkyria Chronicles 4

Ace Combat 7: Skies Unknown

Pod sam koniec targów mogliśmy obejrzeć nowy zwiastun Ace Combat 7: Skies Unknown.

 1. Więcej o Ace Combat 7: Skies Unknown

Strange Brigade

Warto także zwrócić uwagę na Strange Brigade, czyli obiecującą kooperacyjną strzelankę w klimacie pulp, nad którą pracuje znane z serii Sniper Elite studio Rebellion. Dzięki targom mogliśmy obejrzeć nowy zwiastun i obszerny zapis rozgrywki.

 1. Więcej o Strange Brigade

World War Z

Na koniec chcemy wspomnieć o World War Z. Przed targami nie zwracaliśmy szczególnej uwagi na ten projekt. Na E3 pokazywana była jednak obszerna demonstracja rozgrywki i produkcja zapowiada się całkiem sympatycznie, a nietypowe zachowania zombiaków, przypominające bardziej kolonie mrówek niż typowe żywe trupy, wydaje się być elementem mocno uatrakcyjniającym zabawę

 1. Więcej o World War Z