Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONE
Okładka Ooblets (PC)

Ooblets

Ooblets to urocza rolnicza gra RPG typu sandbox, która oferuje sporo rzadko widywanych w tej kategorii elementów. Zawarto tu hodowanie stworków i wykorzystywanie ich do toczenia turowych walk, świat o otwartej strukturze czy opcję automatyzowania produkcji rolnej na dużą skalę.

RPG | TPP | turowe | sandbox | rolnicze | indie | Epic Store exclusive

Okładka Ooblets (PC)

data premiery gry:

2021

PC XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ooblets to wydana na platformę PC i XONE gra RPG, która łączy rolniczą mechanikę wzorowaną na Stardew Valley z systemem tresowania stworków do walki zaczerpniętym z serii Pokemon, a do wszystkiego tego dorzuca kilka nowych pomysłów. Produkcję opracowało studio Glumberland.

Mechanika

Przygodę rozpoczynamy tradycyjnie – z niewielkim gospodarstwem rolnym zlokalizowanym obok małego miasteczka. Podczas zabawy naszym zadaniem jest jednak nie tylko uprawa roślin, które potem sprzedajemy w celu uzyskania gotówki potrzebnej do rozwoju biznesu. Równolegle konieczne jest również sadzenie nasion, z których wyrastać będą stworki, czyli tytułowe ooblety. Z ich pomocą możemy bowiem toczyć bitwy z podobnymi nam hodowcami, w których zwycięzca zdobywa nasiona pokonanego.

System potyczek jest całkiem rozbudowany. Podczas turowych bitew dowodzimy drużynami stworków o różnych specjalizacjach, a mechanika oferuje sporo taktycznej swobody. Szczególnie istotną rolę w walce odgrywa odpowiednie dobieranie oobletów pod względem zdolności, tak aby dobrze współpracowały na polu bitewnym.

W wydanym na PC i XONE Ooblet uprawa roli przebiega trochę inaczej niż w farmerskich RPG-ach. Początkowo wszystko musimy wykonywać osobiście, ale z czasem nasze gospodarstwo będzie rosło coraz bardziej, a my otrzymamy możliwość zautomatyzowania większości prac. Gracz może wtedy zacząć konstruować skomplikowane systemy maszyn, które po odpowiednim ustawieniu są w stanie samodzielnie dbać o sadzenie i nawadnianie roślin, a nawet przeprowadzać zbiory bez jego udziału.

W grze możemy również odwiedzać pełne sympatycznych postaci miasteczko i brać udział w życiu jego mieszkańców. Nie zabrakło także opcji rozbudowania własnego domu oraz otwarcia sklepiku. Ponadto, świat jest rozległy i otwarty, a jego eksploracja jest sowicie nagradzana.

Kwestie techniczne

Mocną stroną Ooblets jest jakość wykonania. Autorzy postawili na trójwymiarową grafikę, którą wykonano jednak w pełnym kolorów i jasnych płaszczyzn kreskówkowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 2 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,00 PLN

Wymagania wiekowe Ooblets

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ooblets

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 3.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • Windows 7
  • Rekomendowane:
  • Quad Core 3.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • Windows 10
Epic Games Store - zapowiedziano osiem nowych exclusive’ów
Epic Games Store - zapowiedziano osiem nowych exclusive’ów

wiadomość30 sierpnia 2019

W czasie imprezy PAX West 2019 firma Epic Games zapowiedziała osiem kolejnych exclusive’ów platformy Epic Games Store. Są to głównie mniejsze, niezależne produkcje. O części tytułów słyszeliśmy już wcześniej, ale niektóre są zupełnie nowymi propozycjami.

Ooblets exclusivem Epic Games Store. Twórcy bronią swojej decyzji
Ooblets exclusivem Epic Games Store. Twórcy bronią swojej decyzji

wiadomość2 sierpnia 2019

Tytuły ekskluzywne w Epic Games Store wciąż budzą sporo kontrowersji. Wielu twórców nie boi się jednak przystąpić do współpracy na tych zasadach i twardo bronią swojego stanowiska, wysuwając silne argumenty. Jednym z nich jest studio Glumberland odpowiedzialne za tworzenie gry Ooblets.

Ooblets spróbuje połączyć mechaniki Stardew Valley i serii Pokemon
Ooblets spróbuje połączyć mechaniki Stardew Valley i serii Pokemon

wiadomość21 stycznia 2017

Rebecca Cordingley wraz z grupą przyjaciół pracuje nad projektem Ooblets. Ma to być gra farmerska, która zaoferuje sporo rzadko widywanych w tej kategorii elementów, takich jak hodowanie stworków i wykorzystywanie ich do walk, jak również opcja zautomatyzowania produkcji rolnej na dużą skalę.

PC
XONE