Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Maneater (PC)

Maneater PC

Gra RPG akcji, w której wcielamy się w rekina osieroconego przez matkę. By przeżyć, tytułowy ludojad musi walczyć o przetrwanie w pełnych niebezpieczeństw wodach Gulf Coast, pożerając wszystko, co nadaje się do zjedzenia i stopniowo rosnąc w siłę.

Akcji | TPP | sandbox | pod wodą | indie | zwierzęta | RPG akcji | Epic Store exclusive

PC Windows
Okładka Maneater (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2020

2020

Epic Store

Maneater jest grą RPG akcji z otwartym światem, opracowaną przez niezależne studio Blindside Interactive; mowa o zespole składającym się między innymi z ludzi, którzy wcześniej stworzyli ciepło przyjęte Depth. Produkcja pojawiła się na platformie PC, a jej wydanie wzięła na swoje barki firma Tripwire Interactive.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Maneater jest tytułowy rekin ludojad, osierocony i pozostawiony na pewną śmierć w wodach Gulf Coast. Naszym podstawowym zadaniem jest dopilnowanie, by protagoniście udało się nie tylko przeżyć, lecz także stanąć na szczycie tutejszego łańcucha pokarmowego. Dopiero wówczas nasz podopieczny będzie gotowy, by dokonać zemsty na ludziach odpowiedzialnych za śmierć jego matki.

Mechanika

W trakcie zabawy w wydanym na platformę PC Maneater akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Pomimo oryginalnej konwencji rozgrywka nie odbiega od gatunkowego schematu. W trakcie zabawy eksplorujemy wody Gulf Coast, plądrując zatopione wraki i pobliskie bagna oraz przeszukując oceaniczne dno w poszukiwaniu organizmów nadających się do spożycia.

Z uwagi na fakt, że w opisywanej produkcji wcielamy się w rekina, obecny w grze system rozwoju postaci uzależniono właśnie od jedzenia. W toku zmagań pożeramy nie tylko pływaków relaksujących się w wodach Gulf Coast i płetwonurków badających tajemnice tego miejsca, lecz także inne morskie organizmy; wśród nich nie brakuje innych drapieżników zaciekle broniących się przed wylądowaniem w żołądku rekina.

Na szczęście nasz podopieczny z czasem ewoluuje; powiększenie wybranej części jego ciała skutkuje uwydatnieniem określonych cech, a w konsekwencji – zwiększeniem potencjału bojowego bohatera. Dzięki temu jego jadłospis nieustannie się wydłuża, z czasem obejmując organizmy, o których pożarciu nasz podopieczny mógłby wcześniej jedynie pomarzyć.

Kwestie techniczne

Maneater wykorzystuje technologię Unreal Engine 4; odwiedzane przez nas lokacje są pełne detali, podobnie jak modele napotykanych organizmów. Gra cechuje się wysokim poziomem brutalności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 2.8 / 10 na podstawie 87 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,00 PLN

Wymagania wiekowe Maneater

18+