Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2021, 20:31

Znamy szczegóły dodatku Truth Quest do Maneatera, RPG akcji o wielkim rekinie ludojadzie

Firma Tripwire Interactive, wydawca gry Maneater, przedstawiła pierwsze szczegóły na temat dodatku Truth Quest, który ma się ukazać latem 2021 roku.

W SKRÓCIE:
  • firma Tripwire Interactive ujawniła szczegóły dodatku Truth Quest do gry Maneater;
  • rozszerzenie wzbogaci to RPG akcji o dwa epizody fabularne, nowe możliwości rozwoju postaci, tryby gry oraz ulepszenia systemu łowcy nagród (Bounty Hunter System);
  • dodatek ukaże się latem tego roku na PC, PS4, PS5, XONE i XSX|S i będzie kosztował 14,99 euro (około 70 złotych).

Wydana w maju 2020 roku gra Maneater została całkiem nieźle przyjęta przez odbiorców – średnia ocen użytkowników serwisu Metacritic waha się do 6,6 do 7,3 w zależności od platformy (PC, XONE i PS4). Produkcja posiada grono wiernych fanów, którzy mieli dopraszać się o dodatkową zawartość. Firma Tripwire Interactive postanowiła wyjść im naprzeciw i rozpoczęła prace nad dodatkiem. Teraz dowiedzieliśmy się, że będzie on nosił tytuł Truth Quest i ukaże się latem tego roku.

Historia rozszerzenia rozpocznie się tam, gdzie skończyła się fabuła „podstawki”, a gracze znów wcielą się w postać rekina ludojada, który zostanie wzięty na celownik przez zajmującą się istotami morskimi Naval Wildlife Organization (NWO) i dziennikarza śledczego Tripa Westhavena (w tej roli pełniący funkcję narratora w grze Chris Parnell). Zawiązana w ten sposób opowieść przyniesie odpowiedź na pytanie, czy żarłoczne zwierzęta w kościanych zbrojach – znane ze snutych przez rybaków historii – które emitują toksyny, a jako bronią posługują się elektrycznością, to coś więcej niż tylko czcze bajania.

Dodatek Truth Quest dołoży dwa kolejne epizody do ośmiu, jakie oferowała podstawowa wersja gry, w których zwiedzimy całkowicie nowy region. Przy okazji zwiększony zostanie maksymalny poziom (do czterdziestego) i rozmiar postaci, a jej dalszy rozwój będzie możliwy dzięki pięciu ewolucjom istniejących już organów i jednemu, którego wcześniej nie mogliśmy ulepszać. Twórcy zapowiedzieli także dodanie kilku unikatowych drapieżników alfa oraz mniejszych stworzeń, na które przyjdzie nam zapolować.

Znamy szczegóły dodatku Truth Quest do Maneatera, RPG akcji o wielkim rekinie ludojadzie - ilustracja #1
ShARkPG – RPG o rekinach.

Ponadto w grze pojawią się także dwa nowe typy zadań. W pierwszych będziemy musieli niszczyć określone cele za pomocą ogona sterowanego przez nas rekina, a w drugich przepływać przez kolejne obręcze w próbach czasowych. Ulepszony zostanie również obecny w „podstawce” Maneatera system łowcy nagród (Bounty Hunter System) – wojskowe siły lądowe będą teraz dokonywały ataków z plaż i fortyfikacji, helikoptery zapolują na nas z powietrza, a pięciu nowych tropicieli dostanie nieobecne wcześniej broń i pojazdy.

Rozszerzenie Truth Quest ma się ukazać latem tego roku, więc najpewniej zagramy w nie w wakacje. Dodatek został wyceniony na 14,99 euro, co sugeruje, że w Polsce zapłacimy za niego około 70 złotych. Truth Quest – tak jak Maneater – wyjdzie na PC, PS4, PS5, XONE oraz XSX|S. Jego premiera szczególnie ciekawie zapowiada się na PC-tach, gdzie produkcja dostępna jest wyłącznie w Epic Games Store i w Microsoft Store, a nie ma jej na Steamie. Kto wie, może do momentu, w którym ukaże się dodatek – jako że 22 maja minie równo rok od premiery Maneatera, a po takim okresie zwykle kończy się ekskluzywność tytułów dla Epic Games Store – produkcja Tripwire Interactive stanie się dostępna także na platformie Valve? Z pewnością gra zyskałaby w ten sposób szansę na drugie życie, tak jak choćby Hades. Zwłaszcza że w maju Maneater wychodzi także na Switcha.