Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Deep Diving Simulator (PC)

Deep Diving Simulator PC

Polska gra symulacyjna, w której wcielamy się w płetwonurka badającego tajemnice dna morskiego, pełnego wraków i zatopionych reliktów. Eksplorację głębin w Deep Diving Simulator utrudniają drapieżniki, a także konieczność zwracania uwagi na wskaźniki tlenu i kompresji.

Symulacje | FPP | polskie | nurkowanie | pod wodą | indie

PC Windows
Okładka Deep Diving Simulator (PC)

producent: Jujubee

wydawca: Jujubee

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27maja2019

27maja2019

Steam

Deep Diving Simulator jest grą symulacyjną, w której wcielamy się w zawodowego płetwonurka. Produkcja została opracowana przez niezależny katowicki zespół Jujubee; mowa o deweloperach mających w swoim portfolio między innymi takie tytuły, jak Realpolitiks, Kursk czy seria Flashout.

Fabuła

Główny bohater gry Deep Diving Simulator pracuje dla profesora Adamsa, pomagając mu w badaniu tajemnic dna morskiego wypełnionego wrakami i zatopionymi przedmiotami. Zdobywając doświadczenie, protagonista staje się coraz lepszy w swoim fachu, dzięki czemu z czasem może zapuszczać się w coraz trudniej dostępne (a poza tym – bardziej niebezpieczne) obszary.

Mechanika

W Deep Diving Simulator akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie rozgrywki przemierzamy morskie głębiny, plądrując wraki statków, zbierając zatopione relikty, odkrywając nowe gatunki zwierząt (które są na bieżąco dodawane do encyklopedii wbudowanej w grę), a także usuwając śmieci stanowiące zagrożenie dla podwodnego ekosystemu. Na podorędziu bohatera znajduje się tak zwany Eco-Gun, czyli gadżet przypominający pistolet, przy pomocy którego na rozmaite sposoby pomagamy morskim organizmom, lecząc je bądź na przykład eliminując sieci, w które się zaplątały.

Podczas wypraw należy mieć się na baczności; niebezpieczeństwo stanowią przede wszystkim liczne drapieżniki – oprócz przyjaźnie nastawionych fok czy delfinów, pod wodą można natknąć się między innymi na rekiny lub płaszczki. Poza tym warto bacznie obserwować wskaźniki kompresji i tlenu, a także uważać na to, co robimy – zbyt szybkie zanurzenie lub wynurzenie może bowiem spowodować u protagonisty objawy śmiertelnie niebezpiecznej choroby dekompresyjnej.

W zamian za kolejne sukcesy nie tylko otrzymujemy pochwały od profesora Adamsa, lecz również zdobywamy nagrody w postaci coraz lepszego wyposażenia.

Kwestie techniczne

Deep Diving Simulator posiada trójwymiarową grafikę wysokiej jakości. Podobać się mogą przede wszystkim szczegółowe i bogato animowane morskie organizmy, a także sposób, w jaki została oddana wodna toń. Zabawa toczy się przy akompaniamencie klimatycznej muzyki skomponowanej przez Adama Skorupę, znanego z soundtracków do takich gier jak cykl Wiedźmin oraz Bulletstorm czy Ancestors: Legacy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 8,5+ GB

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,99 PLN

Gry podobne do Deep Diving Simulator

Wymagania wiekowe Deep Diving Simulator

12+

Wymagania sprzętowe Deep Diving Simulator

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1080 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Dual Core 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon R9 380 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit