Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONEiOS
Okładka Beyond Blue (PC)

Beyond Blue

Beyond Blue to eksploracyjna gra przygodowa, której akcja została umieszczona w oceanicznych głębinach. Gracz wciela się w szefową grupy badawczej, która przy pomocy nowoczesnych gadżetów bada podmorskie otchłanie.

Przygodowe | TPP | pod wodą | indie | eksploracyjne

Okładka Beyond Blue (PC)

data premiery gry:

17kwi2020

iOS

11cze2020

PC PS4 XONE

Beyond Blue jest trzecioosobową grą eksploracyjną na PS4, PC i XONE, za którą odpowiada firma wydawnicza E-Line, posiadająca w swoim portfolio między innymi platformówkę Never Alone, przedstawiającą wierzenia Inuitów z Alaski. Podobnie jak w przypadku przygód małej dziewczynki i jej polarnego liska, ta produkcja powstała w ścisłej współpracy z licznymi ekspertami, w tym czołowymi oceanografami pracującymi przy dokumentalnym filmie brytyjskiej stacji BBC zatytułowanym Blue Planet 2.

Fabuła

W niedalekiej przyszłości głębiny oceanów wciąż pozostają dla ludzi zagadką. Olbrzymie, niezbadane połacie Ziemi pokrytej wodą na równi fascynują swoim pięknem i budzą lęk przed nieznanym. Gracz wciela się w postać Mirai, kobiety przewodzącej nowo powołanej grupie badawczej, która otrzymała zadanie eksploracji podwodnego świata. Zespół w trakcie pracy korzysta z wysoce zaawansowanych technologii.

Mechanika

Podczas zabawy w Beyond Blue sterujemy postacią nurka z widoku trzeciej osoby. W trakcie eksploracji obserwujemy wodne stworzenia, wśród których nie brakuje zarówno potężnych wielorybów, kałamarnic, płaszczek, żółwi morskich czy samotnych drapieżników polujących na zwinne ławice mniejszych rybek. Jednym z gadżetów pozwalających na podglądanie podwodnego świata jest kamera wyświetlająca podwodny krajobraz w różnych zakresach spektrum światła widzialnego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Beyond Blue

Klasyfikacja PEGI Beyond Blue

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Beyond Blue

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon R9 270 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE
iOS