Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2018, 14:46

autor: ElMundo

Two Point Hospital – gameplay prezentujący oryginalne choroby

Studio Two Point opublikowało kilkuminutowy fragment rozgrywki z Two Point Hospital, czyli duchowego następcy kultowego Theme Hospital. W materiale możemy zobaczyć sposoby leczenia dwóch bardzo oryginalnych chorób.

Two Point Hospital – gameplay prezentujący oryginalne choroby - ilustracja #1

Miłośnicy oryginalnego Theme Hospital – strategii pozwalającej na prowadzenie szpitala i traktującej ten temat z przymrużeniem oka – z pewnością czekają na Two Point Hospital, czyli tytuł, który bezpośrednio odwołuje się do wspomnianej produkcji studia Bullfrog. Strategia tworzona przez studio Two Point Games była prezentowana całkiem niedawno podczas targów E3, a dziś możemy zobaczyć nowy, pięciominutowy fragment rozgrywki z tego tytułu.

Film opatrzony komentarzem twórców przedstawia walkę z dwoma chorobami, choć są one na tyle osobliwe, że równie dobrze można je nazwać urojeniami. Pierwszy z nich to atak duchów na ośrodek medyczny, z którym radzimy sobie oczywiście za pośrednictwem osób, które je wyłapują. Co ciekawe, postacie z zaświatów to zazwyczaj osoby, które niedawno zmarły, a po ich przechwyceniu możemy sprawdzić, co było powodem ich śmierci bądź też skorzystać z ektoplazmy, pozwalającej na rozwój niektórych badań.

Drugie ze schorzeń polega na przeświadczeniu niektórych pacjentów, że są oni gwiazdami muzyki rockowej. Z tą chorobą radzą sobie oczywiście psychiatrzy, którzy starają się wyperswadować pacjentom fałszywą osobowość.

Two Point Hospital – wedle zapewnień twórców – ma zadebiutować w czwartym kwartale tego roku, a platformą docelową jest pecet.