Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2018, 10:00

Kolejny gameplay z Two Point Hospital

Serwis Eurogamer opublikował dziesięciominutowy gameplay z gry Two Point Hospital – następcy kultowego Theme Hospital. Tytuł ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Według wyników wieloletnich badań amerykańskich naukowców, aby być zdrowym wystarczy nie chorować. - Kolejny gameplay z Two Point Hospital - wiadomość - 2018-05-10
Według wyników wieloletnich badań amerykańskich naukowców, aby być zdrowym wystarczy nie chorować.
TWO POINT HOSPITAL W SKRÓCIE:
  • Producent: Two Point Games ;
  • Wydawca: SEGA;
  • Gatunek: strategia ekonomiczna;
  • Platformy: PC;
  • Premiera: 2018 r.

Za cztery dni minie równo 21 lat od premiery Theme Hospital – strategii ekonomicznej, w której zadaniem jest budowa i zarządzanie szpitalem. Wciągający model zabawy i specyficzny, luźny klimat sprawiły, że tytuł zdobył oddaną rzeszę fanów. Niestety, dzieło studia Bullfrog Productions nigdy nie doczekało się sequela. Nie oznacza to jednak, że całkowicie przepadło. Jak dowiedzieliśmy się w styczniu tego roku, studio Two Point Games (założone przez byłych pracowników Bullfroga) przygotowuje Two Point Hospital, czyli duchowego następcę Theme Hospital. Miesiąc później, dzięki serwisowi PC Gamer, mogliśmy podziwiać pierwszy zapis z rozgrywki tego tytułu. Dziś przyszedł czas na kolejny, tym razem przygotowany przez Eurogamera. Dziesięciominutowy gameplay możecie obejrzeć poniżej.

Jak widać, Two Point Hospital stanowi prawdziwy, nostalgiczny powrót do przeszłości. Podstawy rozgrywki są bowiem właściwie identyczne do tych znanych z Theme Hospital. Zadanie graczy jest proste – stworzenie jak najsprawniej działającej placówki medycznej. Oznacza to konieczność postawienia recepcji, urządzenia poczekalni, budowy gabinetów dla lekarzy, pomieszczeń socjalnych i laboratoriów, a także zatrudnienia doktorów, pielęgniarek oraz asystentów (różniących się statystykami - oczywiście ci lepsi kosztują więcej), z czym wiąże się obowiązek pilnowania ich zadowolenia. Nie bez znaczenia jest również estetyka – pacjenci i pracownicy bez wątpienia lepiej czują się w atrakcyjnym i czystym środowisku. O to, by w naszym szpitalu nie było brudno i wszystko działało jak trzeba, dbają dozorcy. Rzecz jasna wszystko to jest podane z solidną dawką humoru.

W Two Point Hospital znajdziemy kilka trybów zabawy. Głównym jest kampania singlowa, w której przed graczami postawionych zostanie szereg wyzwań. Po wypełnieniu wszystkich zadań na danej mapie, przejdą do kolejnej i tak dalej. Tytuł zaoferuje również możliwość zabawy z innymi ludźmi przez sieć w ramach multiplayera. Nie wiadomo jednak na razie, na czym będzie on dokładnie polegał.

Two Point Hospital jest tworzone wyłącznie z myślą o PC. Tytuł ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Dokładna data premiery nie jest jednak znana.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej