Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2018, 11:18

Two Point Hospital - premiera duchowego spadkobiercy Theme Hospital

Do sprzedaży trafiła strategia ekonomiczna Two Point Hospital, czyli duchowy spadkobierca Theme Hospital, opracowany przez współautorów pierwowzoru.

Na godnego następcę Theme Hospital czekaliśmy 21 długich lat. - Two Point Hospital - premiera duchowego spadkobiercy Theme Hospital - wiadomość - 2018-08-30
Na godnego następcę Theme Hospital czekaliśmy 21 długich lat.
TWO POINT HOSPITAL W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Two Point Studios
  2. Wydawca: Sega
  3. Gatunek: strategia ekonomiczna
  4. Platformy: PC

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Two Point Hospital, czyli strategii ekonomicznej o zarządzaniu szpitalem, pomyślanej jako duchowy spadkobierca kultowego Theme Hospital. Gra ukazała się wyłącznie na PC i dostępna jest tylko w dystrybucji cyfrowej. Autorzy przygotowali lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Na godnego uwagi duchowego spadkobiercę Theme Hospital czekaliśmy ponad dwie dekady, ale na razie wszystko wskazuje na to, że gra może spełnić pokładane w niej nadzieje. Po kilku pierwszych recenzjach Two Point Hospital posiada średnią ocen na poziomie 88% według serwisu Metacritic. Poniżej podajemy przykładowe noty:

  1. GamesRadar+ - 5/5
  2. DualShockers – 9/10
  3. PC Gamer – 87/100
  4. Trusted Reviews – 8/10
  5. PCGamesN – 7/10

Generalnie chwalona jest ekonomiczna rozgrywka oraz humor gry. Według recenzentów autorom udało się odtworzyć cały urok Theme Hospital, ale nie poprzestano na tym i w sensowny sposób rozbudowano oraz unowocześniono klasyczną formułę. Krytyka koncentruje się głównie na nie zawsze odpowiednio dopracowanym interfejsie. Również na Steamie odbiór gry jest na razie dobry i oceny użytkowników są w większości pozytywne.

Fakt, że wreszcie otrzymaliśmy godnego uwagi następcę Theme Hospital nie jest specjalnym zaskoczeniem. Wcześniejsze próby kończyły się porażkami, ale Two Point Hospital opracowali pod nowym szyldem autorzy oryginalnego klasyka studia Bullfrog. Ponadto wydawca, czyli firma Sega, ma bardzo dobrą renomę na rynku pecetowych strategii. Wszystko to powoduje, że z grą wiązaliśmy duże nadzieje i wydaje się, że twórcy nas nie zawiedli.

  1. Oficjalna strona gry