Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2018, 12:06

Battlefield 5 z darmowym battle royale i remasterem Bad Company 2?

Anonimowy informator zdradził rzekome plany firmy Electronic Arts na zwiększenie sprzedaży strzelanki Battlefield V. Wśród pomysłów miały się znaleźć darmowy tryb battle royale oraz remaster Battlefield: Bad Company 2. Koncern ma jeszcze rozważać swoje opcje.

Inwestorzy oraz gracze dość uważnie obserwują w tym roku marketingową sagę strzelanki Battlefield V. W telegraficznym skrócie – po pierwszym zwiastunie część widzów stwierdziła, że kobieta z protezą ręki nie znalazłaby się raczej na historycznych polach bitew II wojny światowej. Przedstawiciel firmy Electronic Arts zareagował zaś na poruszenie stwierdzeniem „pogódźcie się z tym, albo nie kupujcie gry”. W efekcie liczba zamówień przedpremierowych tytułu znajduje się obecnie dużo poniżej oczekiwań. Informacje od anonimowego źródła potwierdzają jednak, że EA myśli nad paroma zachętami do zakupu produkcji, np. darmowym trybem battle royale lub dołączaniem do tytułu remastera ulubionego przez fanów Battlefield: Bad Company 2.

EA ma swoje sposoby na przekonanie graczy. - Battlefield 5 z darmowym battle royale i remasterem Bad Company 2? - wiadomość - 2018-08-30
EA ma swoje sposoby na przekonanie graczy.

Informator podzielił się doniesieniami mailowo, na łamach podcastu Giant Bombcast. Serwis Giant Bomb znany jest z rzeszy fanów, a słuchaczom show od czasu do czasu zdarza się ujawniać pikantne szczegóły na temat gier w fazie produkcji. Ten konkretny jegomość zapewnił już wcześniej poprawne informacje na temat Electronic Arts w okolicach targów E3, a w kolejnej wiadomości dzieli się prawdopodobnymi „planami B” wydawcy na wypadek słabszej sprzedaży.

Po pierwsze, porównania z Titanfallem 2 są dla anonima mocno przejaskrawione. W tym momencie BFV może pochwalić się bowiem lepszymi wynikami samej przedsprzedaży, niż strzelanka z mechami od Respawn Entertainment osiągnęła przed premierą oraz w trakcie pierwszego tygodnia na sklepowych półkach. Po drugie, EA nie zamierza odpuszczać i na pewno będzie walczyć o lepszą sprzedaż nowej strzelanki.

Firma nie ma jeszcze podobno twardej strategii, ale rozważane są dwa podejścia. Jednym z wymienianych sposobów ma być udostępnienie battle royale zupełnie nieodpłatnie, podczas gdy osoby, które zakupiły grę, otrzymają w tym trybie dodatkowe bonusy (zapewne kosmetyczne). Taki ruch byłby sporym poruszeniem na odrobinę zastałym rynku BR i na pewno przekonałby kilka osób do wypróbowania produkcji i ewentualnego zakupu skrzynek lub samej gry.

Nieco bardziej niepewnym pomysłem wydaje się dołączanie do pakietu odnowionej wersji Battlefield: Bad Company 2, o czym także wspomina informator. Podobna taktyka pomogła Activision podbić sprzedaż Call of Duty: Infinite Warfare (wspomaganą edycją z darmowym Modern Warfare Remastered). Jako że dotychczas nic nie słyszeliśmy o podobnej inicjatywie powrotu do „złej kompanii”, to nie można raczej liczyć na dostępność remastera w dniu premiery, a raczej podczas dalszego wsparcia na przestrzeni najbliższego roku. Marchewka tego typu może więc być zawieszona za daleko, by zmienić ważne wyniki z pierwszego tygodnia na rynku. Co więcej, ruch podzieliłby fanów Battlefielda na dwie mniejsze społeczności.

Doniesienia anonimowego słuchacza są niezwykle interesujące, ale jak zawsze trzeba pamiętać o przyjmowaniu ich z pewną dozą rezerwy. Nie wiemy czy informator jest pracownikiem EA, czy otrzymał przekazywane dane z innego źródła. Z drugiej strony, host podcastu Jeff Gerstmann potwierdził, że niezależnie słyszał plotki o podobnych pomysłach i przedstawiane rozwiązania nie byłyby niczym dziwnym.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
  2. Graliśmy w Battlefield V – to nadal stary, dobry BF!
  3. Gdzie się podziała II wojna światowa? Analiza gry Battlefield V