Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2018, 09:46

autor: Aquma

Stanowcza reakcja EA na kontrowersje wokół kobiet w Battlefieldzie 5

Patrick Söderlund – główny dyrektor kreatywny Electronic Arts – radzi, by osoby, którym nie podoba się obecność kobiet na froncie w Battlefieldzie V, nie kupowały gry. Kwestia budzi spore kontrowersje w sieci.

Walczące panie wywołały duże zamieszanie. - Stanowcza reakcja EA na kontrowersje wokół kobiet w Battlefieldzie 5 - wiadomość - 2018-06-16
Walczące panie wywołały duże zamieszanie.

Pierwszy trailer Battlefielda V wywołał sporo kontrowersji i skrajnych reakcji. Niektórym fanom serii nie spodobało się szczególnie to, że w omawianej produkcji kobiety – z bronią w ręku, jako żołnierze – biorą aktywny udział w działaniach wojennych. Patrick Söderlund – główny dyrektor kreatywny Electronic Arts – ma dla tych osób proste rozwiązanie. W wywiadzie dla serwisu Gamasutra radzi on im, by… nie kupowały gry.

To ludzie, którzy nie są odpowiednio wyedukowani. Nie rozumieją, że to prawdopodobny scenariusz. Typowe spojrzenie jest takie, że w drugiej wojnie światowej nie było kobiet. Było wiele pań, które zarówno walczyły w drugiej wojnie światowej, jak i brały w niej udział w innych rolach – zauważył Söderlund. – Macie dwa wybory: pogodzić się z tym albo nie kupować gry. Obydwa mi pasują – dodał.

Warto odnotować, że grupa, o której mowa, może być całkiem spora – w tydzień po zaprezentowaniu pierwszego zwiastuna Battlefielda V, niemal połowa osób oceniła go negatywnie w serwisie YouTube (w materiale tym jest jednak więcej spornych, kontrowersyjnych kwestii – nie chodzi wyłącznie o obecność kobiety na froncie). Część graczy postanowiła dać wyraz swojemu oburzeniu także na inne sposoby – w sieci pojawił się nawet specjalny hashtag #notmybattlefield. Sprawa rozchodzi się też głośnym echem na przypisanym do gry subreddzicie, gdzie moderatorzy zaczęli hurtem banować wszystkie komentarze na temat „zgodności z historią”.

To koniec, mamy dość. Nowa zasada: koniec narzekania na niezgodność z historią. To gra, nie książka historyczna. Złamanie reguły będzie miało konsekwencje. Nienawidźcie nas, ile chcecie, ale mamy dość tego g****. Sprawa została przedyskutowana w milionie wątków, ale nigdy nie organizowaliśmy się bardziej niż zwykle w ostatnich miesiącach. Admini jednak też mają granice cierpliwości. Mamy dość tracenia czasu. Wszystkie argumenty zostały wytoczone. Nie, nie jesteście seksistami czy co tam, ale to po prostu powtarzanie w kółko tego samego – czytamy w poście moderatora u/sloth.

Battlefield V zadebiutuje 19 października bieżącego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Gra będzie dostępna w pełnej polskiej wersji językowej.

  1. Graliśmy w Battlefield V – to nadal stary, dobry BF!
  2. Kobiety na frontach II wojny światowej – Battlefield V a historia
  3. Gdzie się podziała II wojna światowa? Analiza gry Battlefield V
  4. Electronic Arts – strona oficjalna