Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2018, 10:03

The Last of Us - sprzedaż przekroczyła 17 mln egzemplarzy

Studio Naughty Dog uczciło piąte urodziny The Last of Us, ogłaszając, że sprzedaż gry przekroczyła 17 milionów egzemplarzy. Jest to wynik łączny, obejmujący pierwszą wersję na PlayStation 3 i remaster na PS4.

Wczoraj gra obchodziła piąte urodziny. - The Last of Us - sprzedaż przekroczyła 17 mln egzemplarzy - wiadomość - 2018-06-15
Wczoraj gra obchodziła piąte urodziny.
THE LAST OF US W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Naughty Dog
  2. Wydawca: Sony Interactive Entertainment.
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS3, PS4
  5. Data premiery na PS3: 14 czerwca 2013 r.
  6. Data premiery na PS4: 29 lipca 2014 r.

Niewiele gier pokazanych podczas tegorocznej edycji targów E3 wzbudziło takie emocje jak The Last of Us: Part II. Powodem tego nie była tylko sama prezentacja, ale również kredyt zaufania, jaki studio Naughty Dog wypracowało sobie poprzednią częścią serii. Jak wielkim sukcesem ona była dobitnie pokazały najnowsze dane udostępnione przez twórców. Pochwalili się, że sprzedaż The Last of Us przekroczyła 17 milionów egzemplarzy.

Ten budzący respekt wynik udało się wypracować w pięć lat od premiery. W jego skład wchodzi sprzedaż zarówno pierwszej wersji gry, wydanej na PlayStation 3 w czerwcu 2013 roku, jak odświeżonego wydania w postaci The Last of Us: Remastered, które trafiło na PlayStation 4 w lipcu 2014 r.

17 milionów sprzedanych egzemplarzy to imponujący wynik dla każdej gry, a w tym przypadku osiągnięcie jest tym większe, że produkcja dostępna jest wyłącznie na konsole firmy Sony.

Autorzy zasłużyli na ten sukces. Gra The Last of Us była jedną z najlepszych produkcji 2013 roku, co najlepiej ilustruje średnia ocen na poziomie 95% według serwisu Metacritic. Identycznym wynikiem może pochwalić się remaster na PlayStation 4. Nasi recenzenci byli odrobinę bardziej surowi, ale obie produkcje i tak otrzymały noty 9.0/10.

Popularność gry sprawiła, że szybko narodził się pomysł jej ekranizacji. Różnice zdań odnośnie kierunku, w jakim miała pójść ta adaptacja, spowodowały jednak, że prace nad filmem utknęły w martwym punkcie.

Przypomnijmy na koniec, że kontynuacja, czyli The Last of Us: Part II zmierza wyłącznie na konsolę PlayStation 4. Gra najpewniej zadebiutuje w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry The Last of Us - niemal doskonały exclusive na PS3
  3. Recenzja The Last of Us Remastered – czy 60 klatek robi różnicę?