Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2018, 09:45

autor: Konrad "Serek" Serafiński

Scythe: Digital Edition z wczesnym dostępem na Steamie

Adaptacja jednej z najlepiej przyjętych gier planszowych 2016 roku trafia do wczesnego dostępu na platformie Steam. Scythe: Digital Edition oferuje rozgrywkę dla maksymalnie pięciu graczy przy jednym komputerze.

Scythe: Digital Edition z wczesnym dostępem na Steamie - ilustracja #1

Jeżeli nie słyszeliście o wydanej w 2016 roku grze planszowej Scythe, koniecznie musicie nadrobić zaległości. Scythe to strategiczna gra planszowa, idealnie łącząca ze sobą mechaniki znane z eurogier z bardzo klimatyczną rozgrywką. Świat przedstawiony oraz oprawa graficzna zostały stworzone przed polskiego ilustratora, Jakuba Różalskiego. Akcja gry toczy się w stworzonym przez artystę uniwersum 1920+, alternatywnej wersji przeszłości, w której o władzę walczy pięć mocarstw.

Już teraz możecie zagrać w komputerową wersję tej gry, która dostępna jest na platformie Steam. Scythe: Digital Edition jest strategią skupioną na kontrolowaniu terytorium oraz odpowiednim zarządzaniu zasobami. W odróżnieniu od innych gier 4X (eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate), produkcję studia The Knights of Unity wyróżnia unikalne podejście do walki. W tym przypadku jest ona tylko jednym z elementów i można zwyciężyć w rozgrywce bez użycia siły. Adaptacja znanej planszówki ma oferować rozgrywkę od dwóch do pięciu graczy, którzy dostaną szansę poprowadzenia do zwycięstwa jednego z pięciu mocarstw. Zgodnie z zasadami uniwersum, będą to: Republika Polonii, Imperium Saksońskie, Krymski Chanat, Nordyckie Królestwa lub Związek Rusowiecki.

Twórcy tłumaczą udostępnienie gry we wczesnym dostępie chęcią uzyskania opinii weteranów planszowego wydania Scythe, głównie w temacie sztucznej inteligencji. Studio zakłada również, że gra wyjdzie z fazy wczesnego dostępu po okresie od dwóch do czterech miesięcy. Obecnie produkcja nie ma zaimplementowanego trudnego poziomu rozgrywki, który dołączony zostanie po konsultacji z graczami. Na drodze do premiery tytułu producenci dodadzą osiągnięcia na Steamie, które odblokują dodatkowe warianty dla kart Spotkań, Fabryki i Celów dostępnych w grze. Scythe: Digital Edition dostępne jest w cenie 71,99 zł. Cena ma ulec zmianie po premierze gry.

Przypomnijmy, że na horyzoncie widnieje jeszcze jedna produkcja, której akcja dzieje się w uniwersum 1920+. Mowa o zaplanowanym na 2019 rok Iron Harvest - strategii czasu rzeczywistego, w której pokierujemy w walce mechami bojowymi. Gra będzie miała tryb multiplayer, a wyjdzie na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4.

Scythe: Digital Edition to adaptacja gry planszowej osadzonej w wykreowanym przez Jakuba Różalskiego uniwersum 1920+, w którym na polach bitew z pierwszej połowy XX wieku można spotkać nie tylko jednostki znane z podręczników do historii, lecz także mechy. W Scythe: Digital Edition gracz wciela się w lidera wybranej frakcji, a jego nadrzędnym celem jest poprowadzenie swoich sił do dominacji nad Europą Wschodnią. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę, jednak rozwija skrzydła w trakcie zmagań z innymi graczami.

  1. Scythe: Digital Edition na Steamie
  2. Zapowiedź Scythe: Digital Edition
  3. Profil Jakuba Różalskiego w serwisie Art Station