Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2018, 08:51

autor: Aquma

CD Projekt RED: Cyberpunk 2077 zmierza na konsole obecnej generacji

Patrick Mills z CD Projekt RED – projektant zadań pracujący przy Cyberpunku 2077 – potwierdził w wywiadzie dla Game Informera, że studio zamierza wydać swój najnowszy tytuł na konsolach nie następnej, lecz obecnej generacji.

Cyberpunk 2077 trafi na konsole obecnej generacji. - CD Projekt RED: Cyberpunk 2077 zmierza na konsole obecnej generacji - wiadomość - 2018-06-15
Cyberpunk 2077 trafi na konsole obecnej generacji.

Demo Cyberpunka 2077 pokazywane za zamkniętymi drzwiami w czasie targów E3 2018 zachwyciło niektórych branżowych ekspertów na tyle, że część z nich zaczęła się zastanawiać, czy gra rzeczywiście zmierza na sprzęt obecnej generacji. Studio CD Projekt RED postanowiło rozwiać te wątpliwości – w wywiadzie dla serwisu Game Informer zrobił to projektant zadań, Patrick Mills.

Słyszałem, że pewna liczba osób tak mówi – powiedział Mills. – Mierzymy w obecną generację konsol. Mierzymy w Xboksa One, PlayStation 4 oraz oczywiście PC – dodał.

Cyberpunk 2077 został zapowiedziany w maju 2012 roku, krótkim, ale klimatycznym teaserem. Następnie przez długi czas wokół omawianego tytułu panowała absolutna cisza. Na początku bieżącego roku coś w końcu zaczęło się dziać – najpierw do życia obudził się oficjalny Twitter produkcji (*Beep*), następnie dotarły nas wieści, że zostanie ona zaprezentowana w czasie tegorocznych targów E3. Tak rzeczywiście się stało – trailer nowej gry CD Projekt RED w efektownym stylu zamknął prezentację Microsoftu, a na przestrzeni następnych paru dni deweloperzy pokazali powstający tytuł pewnej grupie dziennikarzy i influencerów. Wrażenia z tych prezentacji były w zasadzie jednoznacznie pozytywne.

Niestety, Cyberpunk 2077 wciąż nie ma konkretnej daty premiery, jednak teraz możemy przynajmniej spać spokojnie mając pewność, na jakie zmierza platformy. Więcej na temat tej gry możecie się dowiedzieć z pełnego detali tekstu Michała Mańki, a także zamieszczonego poniżej, długiego filmiku, w którym swoimi przemyśleniami dzielą się redaktorzy TVGry.pl.

  1. Konferencja Microsoftu na E3 2018 – podsumowanie
  2. Antyutopia w kolorach tęczy – analiza trailera gry Cyberpunk 2077
  3. CD Projekt RED – strona oficjalna