Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2018, 17:00

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Gameplay z Cyberpunk 2077 już w czerwcu na E3 2018?

Żarty się skończyły. Według naszych informacji CD Projekt RED będzie ostro promował Cyberpunka 2077 przy okazji czerwcowych targów E3 2018; w grę wchodzi między innymi zwiastun gry.

Wygląda na to, że to, na co wszyscy czekamy od dawna, wydarzy się szybciej, niż się spodziewaliśmy. Nowa gra firmy CD Projekt RED, czyli Cyberpunk 2077, może zostać publicznie zaprezentowana jeszcze w tym roku, a konkretnie na rozpoczynających się 12 czerwca targach E3. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że warszawskie studio przywiezie do Los Angeles w pełni grywalne demo, które będzie prezentować za zamkniętymi drzwiami przybyłym na imprezę dziennikarzom i innym przedstawicielom branży. Jeśli faktycznie do tego dojdzie, Redzi ostatecznie zamkną spekulacje dotyczące kondycji ich najnowszego dzieła, podgrzewane przez liczne doniesienia o roszadach personalnych w samym zespole, których świadkami byliśmy w ostatnich miesiącach.

Cyberpunk ma szansę podbić E3 2018. - Gameplay z Cyberpunk 2077 już w czerwcu na E3 2018? - wiadomość - 2018-01-16
Cyberpunk ma szansę podbić E3 2018.

Informację o planie zaprezentowania gry na najważniejszej imprezie branżowej uzyskaliśmy niezależnie z dwóch różnych źródeł i w obu przypadkach nie możemy zdradzić, skąd one pochodzą. Od razu zastrzegamy, że tego typu rewelacje zawsze trzeba traktować z odpowiednim dystansem. Dopóki firma CD Projekt RED oficjalnie nie ogłosi, że Cyberpunk 2077 na targach E3 się pojawi, nie ma absolutnie żadnej pewności, że tak się stanie. Mocno wierzymy jednak, że powyższe spekulacje się potwierdzą.

Zwiastun Cyberpunka 2077 ma stanowić jedną z atrakcji konferencji, które odbywają się zawsze przed rozpoczęciem właściwych targów. „Dogadanie się” firmy z dużym branżowym potentatem wydaje się być całkowicie naturalne – na taki ruch zdecydowano się przecież przy okazji trzeciego Wiedźmina, który zawsze pokazywany był na konferencjach Microsoftu. Oprócz tego CD Projekt RED ma pokazywać grywalne demo na zamkniętych pokazach już podczas imprezy, więc nie jest wykluczone, że obszerny fragment rozgrywki z komentarzem twórców trafi chwilę później do sieci. Jeśli nic do tego czasu się nie wydarzy, a nasi informatorzy mają rację, będą to pierwszy publiczne pokazy Cyberpunka 2077 w historii. Do tej pory studio zdołało podzielić się jedynie krótkim teaserem zapowiadającym grę – zaledwie kilka dni temu obchodziliśmy piątą rocznicę jego publikacji.

Warto nadmienić, że uzyskane przez nas informacje po części pokrywają się z rewelacjami YouTubera o pseudonimie LegacyKillaHD, który w miniony czwartek ujawnił podobne wieści, powołując się na anonimowy kontakt w firmie Sony. Według niego warszawskie studio przesłało do konsolowego giganta wczesne demo gry do testów, a samo planuje opublikowanie trailera lub zaprezentowanie dema Cyberpunka 2077 podczas targów E3. Czy tak faktycznie się stanie, przekonamy się już w czerwcu.

Zapytaliśmy przedstawiciela studia CD Projekt RED o komentarz w tej sprawie i uzyskaliśmy standardową odpowiedź, że firma nie komentuje plotek i spekulacji.

If you're interested in the official English translation of this news piece, click here.

TWOIM ZDANIEM

Twoim zdaniem zwiastun Cyberpunka pojawi się na konferencji...

Microsoftu
72,3%
Sony
27,7%
Zobacz inne ankiety