Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2018, 12:19

Gamescom z kolejnym rekordem

Tegoroczne targi gamescom przyciągnęły największą liczbę gości w dziesięcioletniej historii imprezy. Do hali Koelnmesse przybyło łącznie 370 tys. osób.

Gamescom cieszy się coraz większą popularnością. - Gamescom z kolejnym rekordem - wiadomość - 2018-08-31
Gamescom cieszy się coraz większą popularnością.

Tegoroczna edycja targów gamescom ustanowiła rekord liczby uczestników w historii tej imprezy. W hali Koelnmesse w Kolonii zjawiło się 370 tys. osób zainteresowanych wzięciem udziału w omawianym wydarzeniu, w tym 31 200 tzw. gości handlowych. Ludzie przyjechali ze 114 różnych krajów, przy czym 70% z nich pochodziło spoza Niemiec. Co ciekawe, pojawiło się także kilku polityków – pośród nich znalazła się np. niemiecka minister digitalizacji Dorothee Bär czy hiszpański minister sportu José Guira.

Światowe premiery i rosnące liczby wystawców i odwiedzających podkreślają ogromną wagę i atrakcyjność gamescomu dla graczy i całej branży gier – powiedział Felix Falk, dyrektor Game, czyli stowarzyszenia zrzeszającego niemieckie firmy z branży gamingowej, będącego sponsorem imprezy. – To, w jakim stopniu gry są postrzegane jako czynnik ekonomiczny, czynnik napędowy dla innowacji, a także zasób kulturowy, nigdzie nie jest tak wyraźne, jak na gamescom. Żadne inne wydarzenie na świecie nie obejmuje tak wielu aspektów gier – dodał.

Niestety, olbrzymia liczba gości wiązała się także z powstaniem problemów natury logistycznej. Organizatorzy podejmą wysiłki na rzecz poprawienia warunków w przyszłym roku.

Odpowiednie warunki pobytu gości są dla nas szczególnie ważne i nie zawsze były zapewnione w tym roku, dlatego nieustannie optymalizowaliśmy logistykę odwiedzających podczas bieżących operacji targowych. W porozumieniu z naszym partnerem Game i wystawcami opracujemy i wdrożymy rozwiązania umożliwiające dalszą optymalizację jakości pobytu po tegorocznym gamescomie – poinformowała Katharina Hamma, dyrektor firmy Koelnmesse, zarządzającej halą, w której odbywa się omawiane wydarzenie.

Tegoroczny gamescom był 10. odsłoną imprezy. Z okazji okrągłej rocznicy miasto Kolonia oraz władze Nadrenii Północnej-Westfalii przygotowały specjalne pokazy świetlne nad brzegiem rzeki Ren oraz na pobliskich budynkach (poniżej możecie zobaczyć, jak to wyglądało). W przyszłym roku targi odbędą się w dniach 20-24 sierpnia, w tej samej lokalizacji.

  1. Gamescom – oficjalna strona