Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2019, 09:45

autor: Serek

Dziesięć najlepiej sprzedających się gier w historii

Ile razy zastanawialiście się, która gra trafiła do największej liczby nabywców? Serwis IGN spróbował odpowiedzieć na to pytanie. W rezultacie powstało zestawienie dziesięciu najlepiej sprzedających się gier wszech czasów.

Panowie przejmują ten ranking. - Dziesięć najlepiej sprzedających się gier w historii - wiadomość - 2019-04-23
Panowie przejmują ten ranking.

Gracze uwielbiają wszelkiego rodzaju porównania. Mogą tygodniami debatować, która konsola jest lepsza, lub o tym, który tytuł ich zdaniem zasługuje na miano gry roku. Jak nikt inny potrafią także oceniać słupki sprzedaży oraz oceny poszczególnych produkcji. Jest jednak jedno pytanie, na które trudno uzyskać jednoznaczną odpowiedź. Brzmi ono: jaka gra jest najlepiej sprzedającym się tytułem wszech czasów? Serwis IGN postanowił spróbować na nie odpowiedzieć.

By dokonać tego w możliwie najdokładniejszy sposób, redaktorzy przekopali się przez raporty finansowe, artykuły oraz wywiady z twórcami i wydawcami. W rezultacie uzyskali listę 10 najlepiej sprzedających się gier w historii (do marca 2019 roku). Autorzy zestawienia zastrzegają, że wzięli pod uwagę (poza, naturalnie, dystrybucją pudełkową i cyfrową) także sprzedaż gier dodawanych do zestawów z konsolami (np. PlayStation 4 + GTA V). Uwaga: lista nie obejmuje gier darmowych, ponieważ nie można uznać ich za „sprzedane”. Z wynikami zestawienia możecie zapoznać się poniżej.

10 najchętniej kupowanych gier wszech czasów:

Pozycja:

Tytuł:

Liczba sprzedanych kopii:

10.

Diablo III

ponad 30 mln

9.

Wii Sports Resort

33,09 mln

8.

Mario Kart

37,14 mln

7.

Super Mario Bros.

ponad 40 mln

6.

Pokemon Red/Blue/Green/Yellow

ponad 45 mln

5.

Playerunknown’s Battlegrounds

ponad 50 mln

4.

Wii Sports

82,86 mln

3.

Grand Theft Auto V

ponad 100 mln

2.

Minecraft

ponad 154 mln

1.

Tetris

ponad 500 mln

Pewnie niektórych z Was może dziwić pierwsze miejsce (do tego osiągnięte z taką przewagą) Tetrisa. Dlatego trzeba odnotować, że autorzy zestawienia wzięli pod uwagę wszystkie wcielenia tej gry, które pojawiały się od 1984 roku. Redaktorzy IGN podają jednak, że nawet gdyby zdecydowali się wziąć pod uwagę tylko mobilną wersję hitu, i tak zajęłaby pierwsze miejsce w zestawieniu. Nie sposób natomiast zakwestionować wysokich pozycji Minecrafta oraz GTA V, które na tle pozostałych gier obecnych na liście są pozycjami stosunkowo młodymi. Mimo to udało się im zyskać serca nabywców. A Wy jak sądzicie, czy takie zestawienia oddają rzeczywisty obraz rynku?