Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2019, 11:00

autor: Serek

Cuphead z przerywnikami filmowymi i opcją wyboru bohatera

Cuphead otrzymał największą darmową aktualizację od premiery. Łatka 1.2 wprowadza filmowe przerywniki, możliwość wyboru protagonisty, nowe animacje przed walką oraz wiele, wiele innych.

Oprawa audiowizualna to jedna z najmocniejszych stron Cupheada. - Cuphead z przerywnikami filmowymi i opcją wyboru bohatera - wiadomość - 2019-04-23
Oprawa audiowizualna to jedna z najmocniejszych stron Cupheada.

StudioMDHR, czyli twórcy świetnie przyjętej gry Cuphead z 2017 roku, bez żadnej zapowiedzi udostępnili graczom aktualizację oznaczoną numerem 1.2. Jak twierdzą autorzy, jest to największa porcja nowości od czasu premiery. Co wnosi łatka? Do gry trafiły nowe animacje, możliwość wyboru protagonisty oraz przede wszystkim w pełni animowane przerywniki filmowe. Od teraz gracze mogą wybierać pomiędzy Cupheadem a Mugmanem (bratem głównego bohatera, który dotychczas był dostępny wyłącznie w trybie kooperacji).

Dużym dodatkiem jest także wsparcie dla kolejnych 11 języków (w tym polskiego). Twórcy zarzekają się, że podeszli do tematu ze szczególną dbałością o szczegóły. Nawiązali nawet współpracę z kaligrafami w sprawie przygotowania nazw bossów oraz poziomów w językach koreańskim, chińskim czy japońskim, inspirując się tamtejszymi bajkami. Dzięki nowym animacjom bohaterowie otrzymali więcej kinowych wstępów do walk. Przeciwnicy również doczekali się kilku usprawnień, szczególnie wizualnych. Mimo że twórcy nie podali wszystkich informacji w oficjalnym komunikacie, niektórzy użytkownicy odkryli także nowe „zachowania” bossów.

Żeby wprowadzić te wszystkie zmiany i usprawnienia, twórcy zdecydowali się przenieść Cuphead na nowszą wersję silnika Unity, która nie obsługuje DirectX 9. Aby móc cieszyć się nową zawartością, trzeba używać co najmniej pakietu DirextX 11.

Cuphead pojawił się na rynku 29 września 2017 roku. Produkcja trafiła na PC oraz Xboksa One. Przedwczoraj tytuł stał się dostępny także na konsoli Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Cuphead