Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2019, 11:50

PUBG Corp. w 2018 r. – prawie miliard dol. przychodu, w większości z PC

Firma PUBG Corp. opublikowała sprawozdanie finansowe za ubiegły rok. Przychody wyniosły prawie miliard dolarów, z czego większość pochodziła z rynku pecetowego.

Playerunknown's Battlegrounds nadal zarabia jak szalone. - PUBG Corp. w 2018 r. – prawie miliard dol. przychodu, w większości z PC - wiadomość - 2019-04-23
Playerunknown's Battlegrounds nadal zarabia jak szalone.
FINANSE PUBG CORP. W SKRÓCIE:
  1. 920 mln $ przychodu,
  2. 310 mln $ zysku,
  3. najbardziej dochodową platformą jest PC,
  4. największy rynek to Azja.

Odpowiadająca za markę Playerunknown's Battlegrounds firma PUBG Corp. udostępniła raport z wynikami finansowymi za ubiegły rok. Przychód wyniósł 920 mln dolarów, a zysk zamknął się w kwocie 310 mln dolarów.

Ciekawie wygląda podział na platformy. PC odpowiadało za 790 mln USD przychodu, czyli ponad 86%. Na konsole przypadło 60 mln, a na urządzenia mobilne 65 mln. Ponadto 53% przychodu wygenerowały rynki azjatyckie.

Osoby śledzące rozwój PUBG może zdziwić niewielki przychód z rynku mobilnego. Kwota 65 mln dolarów nie oddaje jednak skali popularności tej marki na systemach iOS i Android. Stanowi jedynie opłatę licencyjną, jaką PUBG Corp. otrzymało od firmy Tencent, która jest wydawcą oraz producentem mobilnych gier z tej serii i tym samym to ona inkasuje większość przychodów z tych projektów.

Analizując ten raport finansowy, warto przypomnieć wyniki konkurencji. Fortnite wygenerował w zeszłym roku 2,4 mld dolarów przychodu, a więc prawie trzykrotnie więcej niż PUBG Corp. Mimo to firma nie ma raczej powodów do niezadowolenia, gdyż przychody z Playerunknown's Battlegrounds w 2018 r. były o 19% większe niż w 2017 r. Ponadto, jak już wspomnieliśmy, wyniki te nie biorą pod uwagę PUBG Mobile, które pod względem liczby użytkowników nie odstaje mocno od przeboju studia Epic Games.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Wszystko o PUBG