Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2019, 09:03

autor: Adrian Werner

Kingdom of Night – zapowiedziano RPG akcji w klimacie horrorów z lat 80.

Zespół Black Seven Studios i firma Dangen Entertainment zapowiedziały Kingdom of Night, czyli RPG akcji wzorowane na horrorach z lat 80. Twórcy opisują swój projekt jako krzyżówkę Diablo i Earthbound.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - Kingdom of Night – zapowiedziano RPG akcji w klimacie horrorów z lat 80. - wiadomość - 2019-04-23
Gra ukaże się w przyszłym roku.
KINGDOM OF NIGHT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Black Seven Studios
  2. Wydawca: Dangen Entertainment
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: październik 2020 roku

Studio Black Seven zapowiedziało swój debiutancki projekt. Okazało się nim RPG akcji Kingdom of Night, zainspirowane filmowymi horrorami z lat 80. ubiegłego wieku. Projekt zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Premiera zaplanowana została wstępnie na październik przyszłego roku.

Kampania rozegra się w niewielkim amerykańskim miasteczku Watford w stanie Arizona. Lokalny kult podczas prób nawiązania kontaktu z zaświatami przez przypadek przyzywa prastare złe bóstwo – Baphometa. Aby móc pozostać w świecie śmiertelników, istota ta musi przed wschodem słońca poślubić ludzką kobietę. Wybór pada na dziewczynę imieniem Ophelia, która zostaje porwana i uwięziona w twierdzy znanej jako Lewiatan.

My wcielimy się w młodego mężczyznę imieniem John, który jest sąsiadem Ophelii. Aby uratować dziewczynę, będzie musiał przedrzeć się przez hordy nieumarłych oraz innych potworów, pokonać pięciu demonicznych generałów chroniących Baphometa, a na końcu stawić czoła samemu bóstwu, zanim to zakończy rytuał zaślubin.

Rozgrywka w Kingdom of Night skoncentruje się na potyczkach za pomocą zręcznościowego systemu walki. Gracz będzie mógł wybrać między dziewięcioma klasami postaci, dysponującymi unikalnymi zdolnościami, specjalizacjami i drzewkami rozwoju.

Całe miasteczko będzie małym otwartym światem i sami zdecydujemy, w jakiej kolejności pokonamy pięciu demonicznych generałów. Gra ma nagradzać dokładną eksplorację, pozwalając nam w ten sposób uzyskać dodatkowe przedmioty oraz informacje przydatne w walce z siłami zła.

Warto na koniec wspomnieć, że w zeszłym roku autorzy próbowali zgromadzić środki na produkcję gry na Kickstarterze, ale zbiórka zakończyła się porażką. Tym razem ponownie zorganizowali akcję crowdfundingową na tym serwisie, ale cel minimalny jest dziesięciokrotnie mniejszy. Nie jest to specjalnym zaskoczeniem, gdyż w międzyczasie twórcom udało się znaleźć wydawcę w postaci firmy Dangen Entertainment, która pomaga przy produkcji i marketingu.

  1. Kingdom of Night na Kickstarterze
  2. Dangen Entertainment - strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-20

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Kingdom of Night

Kingdom of Night