Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2019, 08:32

Assassin’s Creed Unity przeżywa drugą młodość

Udostępnienie za darmo pecetowej wersji Assassin’s Creed: Unity okazało się strzałem w dziesiątkę. Recenzje użytkowników na Steamie stały się pozytywne, a gra odzyskała popularność do tego stopnia, że konieczne było zwiększenie wydajności jej serwerów.

Prawie pięć lat po premierze gra znowu wzbudza duże zainteresowanie. - Assassin’s Creed Unity przeżywa drugą młodość - wiadomość - 2019-04-23
Prawie pięć lat po premierze gra znowu wzbudza duże zainteresowanie.
ASSASSIN’S CREED: UNITY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 11 listopada 2014 r.

W reakcji na pożar paryskiej katedry Notre-Dame kilka dni temu firma Ubisoft udostępniła za darmo pecetową wersję Assassin's Creed: Unity. Ten miły gest został przyjęty wyjątkowo ciepło przez graczy i można wręcz stwierdzić, że gra przeżywa obecnie mały renesans.

Pierwszy tego skutek można zobaczyć w serwisie Steam, gdzie 86% recenzji użytkowników wystawionych w ostatnich 30 dniach chwali ten tytuł, co oznacza, że przyjęcie gry jest „bardzo pozytywne”, a do niedawna było „mieszane”. Jest to tym bardziej imponujące, że oferta otrzymania za darmo Assassin’s Creed: Unity obowiązuje wyłącznie w usłudze Uplay, a nie na Steamie. Pomaga w tym fakt, że Ubisoft przekazał 500 tys. euro na odbudowę katedry i w wielu recenzjach użytkownicy wyrażają za to wdzięczność.

Promocja spowodowała oczywiście także duży wzrost popularności gry. Tak wiele osób zaczęło bawić się w Assassin’s Creed: Unity, że twórcy zmuszeni byli ulepszyć wydajność serwerów, po to aby mogły udźwignąć zwiększone zainteresowanie graczy.

Ubisoftowi pomaga także fakt, że wykazał się dużą klasą przy organizowaniu tej promocji. Wydawca zwraca bowiem pieniądze wszystkim graczom, którzy zakupili cyfrową wersję Assassin’s Creed: Unity od 15 kwietnia aż do momentu ogłoszenia, że gra dostępna jest za darmo.

Przypomnijmy, że Assassin’s Creed: Unity ukazało się 11 listopada 2014 roku. Była to pierwsza odsłona cyklu zaprojektowana z myślą o konsolach obecnej generacji. Skok technologiczny był imponujący, ale gra spotkała się z mieszanym przyjęciem za sprawą słabego poziomu dopracowania. Dzisiaj prezentuje się lepiej niż w dniu premiery. Patche naprawiły część problemów, a współczesne pecety łatwiej radzą sobie z udźwignięciem tej produkcji w maksymalnych detalach.

Warto na koniec wspomnieć, że jeśli do tej pory nie skorzystaliście z oferty, to nic straconego, bo Assassin’s Creed: Unity można za darmo zdobyć do 25 kwietnia. Jeśli dodacie grę do swojego konta Uplay, pozostanie ona tam na zawsze.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Recenzja gry Assassin's Creed: Unity - Arno Dorian, zabójca nowej generacji
  3. Assassin's Creed: Unity - poradnik do gry