Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2019, 14:15

Red Dead Online większym sukcesem od GTA Online?

Strauss Zelnick – prezes firmy Take-Two Interactive – poinformował w czasie rozmowy z inwestorami, że Red Dead Online radzi sobie lepiej niż GTA Online w analogicznym czasie po premierze.

Red Dead Online radzi sobie lepiej niż sądziliśmy? - Red Dead Online większym sukcesem od GTA Online? - wiadomość - 2019-05-14
Red Dead Online radzi sobie lepiej niż sądziliśmy?

W SKRÓCIE:

  1. szef Take-Two Interactive uznaje Red Dead Online za większy sukces od GTA Online;
  2. tryb sieciowy Red Dead Redemption 2 niedługo wyjdzie z fazy beta;
  3. gra ma też otrzymać sporo nowej zawartości;
  4. produkcja trafiła już do 24 mln osób.

Choć Red Dead Redemption 2 bez wątpienia stanowi wielki sukces firmy Rockstar Games, to sytuacja trybu sieciowego hitowego westernu, czyli Red Dead Online, jest nieco bardziej skomplikowana. Produkcja nieustannie boryka się z różnego rodzaju problemami i kontrowersjami. Mimo to – zdaniem prezesa Take-Two Interactive – gra jest większym sukcesem niż GTA Online w analogicznym czasie po premierze.

Informacje zostały przekazane w czasie kwartalnej rozmowy z inwestorami (za Seeking Alpha). Strauss Zelnick nie precyzuje, co jest miarą wspomnianego sukcesu – nie wiemy, czy chodzi o liczbę graczy, zarobki, czy statystyki innego rodzaju. Dowiedzieliśmy się natomiast, że Red Dead Online otrzyma „znaczącą nową zawartość”, a także sporo poprawek błędów i zmian w balansie rozgrywki. Co ciekawe, produkcja ma wyjść z fazy beta jeszcze w tym kwartale.

Strauss Zelnick odnotował również, że Red Dead Redemption 2 trafiło już do 24 mln klientów. Przypominamy, że gra zadebiutowała 26 października 2018 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One (tryb sieciowy został udostępniony miesiąc później) i jest jednym z najlepiej przyjętych tytułów ostatnich lat – w naszej recenzji otrzymała najwyższą notę.

Takie właśnie jest Red Dead Redemption 2. Nawet jeśli na coś się skrzywimy albo gra nie pokaże się z tej najlepszej strony, chwilę później zwracamy jej po trzykroć honor za coś zupełnie innego. Szczerze, gdyby dało się wystawić więcej niż 10, dałbym więcej niż 10, bo to najlepsza gra akcji w otwartym świecie, z jaką kiedykolwiek miałem do czynienia. Na tę chwilę nic nie ma dla mnie startu do tej produkcji. I bardzo zazdroszczę Wam, że począwszy od jutra będziecie mogli się nią delektować, podczas gdy ja mam już wszystkie karty dawno odkryte. REWELACJA! - w swoim tekście chwalił Red Dead Redemption 2 Krystian Smoszna.

  1. Red Dead Online – strona oficjalna
  2. Wrażenia z bety Red Dead Online – chaos i drożyzna
  3. Recenzja gry Red Dead Redemption 2 – sandbox na „dychę”