Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 maja 2019, 14:10

Zakończenie Gry o tron z wycieku potwierdza się jak na razie w 100% [Spoilery]

Jeden z użytkowników Reddita opublikował swego czasu spoilery z całego 8. sezonu Gry o tron, w tym również z zakończenia. Jak dotąd wszystkie się sprawdziły, zatem jeśli ktoś jest niecierpliwy, prawdopodobnie już teraz może dowiedzieć się, jaki będzie finał serialu.

Piąty odcinek ósmego, finałowego sezonu Gry o tron już za nami i podobnie jak poprzednie cztery wzbudził on w fanach mocno mieszane uczucia. Niektóre osoby są tak rozczarowane poziomem ostatnich epizodów, że po prostu marzą o tym, by poznać zakończenie i mieć już tę produkcję za sobą. Jeśli należycie do tej grupy i w pełni usatysfakcjonowałby Was zwykły pisemny opis zakończenia, lub po prostu nie chce Wam się czekać do niedzieli, to możecie rzucić okiem na spoilery, które jakiś czas temu umieścił na Reddicie użytkownik o pseudonimie throwaway5873421 (usunął on większość swoich postów, lecz ich kopie znajdziecie tutaj). Jak na razie wszystkie przekazane przez niego informacje na temat dotychczasowych wydarzeń się sprawdziły, zatem możemy powiedzieć, że jest on wiarygodnym źródłem.

Uwaga! Poniżej zdradzamy szczegóły prawdopodobnego zakończenia Gry o tron

Wiele wskazuje na to, że szczegóły zakończenia Gry o tron zainteresowani poznali już niemal miesiąc temu. - Zakończenie Gry o tron z wycieku potwierdza się jak na razie w 100% [Spoilery] - wiadomość - 2019-05-14
Wiele wskazuje na to, że szczegóły zakończenia Gry o tron zainteresowani poznali już niemal miesiąc temu.

Zatem jak zakończy się Gra o tron według użytkownika throwaway5873421? Po wydarzeniach z piątego odcinka Jon jest wstrząśnięty postępowaniem Daenerys. Kobieta jest jednak nieugięta. Tyrion, który zostaje uwięziony za pomoc Jaimiemu w ucieczce, przekonuje syna Rhaegara Targaryena i Lyanny Stark, że jego rodzina zawsze będzie zagrożeniem dla Matki Smoków i nie będzie bezpieczna pod jej rządami. Zdruzgotany Jon decyduje się na akt zdrady – po raz kolejny deklaruje miłość i wierność Daenerys i gdy zbliża się do niej wystarczająco blisko, wbija jej nóż w plecy (dosłownie). Nie zamierza on jednak przyjmować korony Siedmiu Królestw. Po zamordowaniu osoby, którą szczerze kochał, decyduje się ponownie przywdziać czerń.

Pozostaje pytanie, kto ostatecznie wygra tytułową grę o tron? Powołana zostaje rada, która ma wyłonić nowego króla. Po płomiennej przemowie ostatniego z rodzeństwa Lannisterów wybór pada na Brana. Rządzi on Siedmioma Królestwami z Tyrionem, Davosem, Bronnem i Samem jako doradcami. Sansa administruje Północą, a Arya znika.

Według przecieków Bran odegra kluczową rolę w zakończeniu Gry o tron. - Zakończenie Gry o tron z wycieku potwierdza się jak na razie w 100% [Spoilery] - wiadomość - 2019-05-14
Według przecieków Bran odegra kluczową rolę w zakończeniu Gry o tron.

Należy zaznaczyć, że istnieje inna wersja zakończenia Gry o tron, która krąży po sieci. Według tego przecieku, Tyrion zostaje stracony za zdradę i siłą rzeczy nie bierze udziału w wydarzeniach epilogu. Informacja pochodzi jednak od osoby, która choć wcześniej trafnie przewidziała pewne wydarzenia, błędnie przepowiedziała okoliczności śmierci Nocnego Króla. Sam throwaway5873421 zapewnia, że wersja z martwym Tyrionem jest fałszywa i została wymyślona wyłącznie po to, by zmylić ewentualne przecieki.

Pamiętajcie, że póki szósty odcinek ósmego sezonu Gry o tron oficjalnie nie ujrzał światła dziennego, to wszystko jest jeszcze możliwe. Skoro powstała jedna alternatywna wersja zakończenia, mogą być też inne i jedną z nich podaje throwaway5873421. O tym, kto w ostatecznym rozrachunku ma rację, dowiemy się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Do tego czasu musimy zadowolić się jedynie zwiastunem finałowego epizodu przebojowego serialu na podstawie prozy George'a R. R. Martina.

  1. Oficjalna strona serialu Gra o tron