Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 13 maja 2019, 11:00

autor: Serek

Gra o tron sezon 8. odcinek 6. - jest zwiastun

HBO podzieliło się z fanami pierwszym zwiastunem ostatniego odcinka Gry o tron. Epizod, który ma godnie zakończyć rozwijaną latami serię, ukaże się 20 maja. Czego możemy się po nim spodziewać?

Czy finał Gry o tron sprosta oczekiwaniom? - Gra o tron sezon 8. odcinek 6. - jest zwiastun - wiadomość - 2019-05-13
Czy finał Gry o tron sprosta oczekiwaniom?

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun finałowego odcinka Gry o tron. Czy fanów czeka godne zwieńczenie cyklu? Najnowszy sezon budzi skrajne emocje u miłośników serialu, dlatego trudno jest zachować optymizm przed zbliżającym się finałem. Niezależnie od odbioru publiczności, Gra o tron wyniosła HBO na wyżyny popularności. Historia bazująca na prozie George’a R.R. Martina i rozwinięta przez Davida Benioffa oraz D.B. Weissa przez lata dostarczała rozrywki milionom oglądających. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun ostatniego odcinka widowiska.

Ostatni sezon Gry o tron zbiera bardzo skrajne opinie. Nie można mu jednak odmówić popularności, czego dowodem jest chociażby trzeci odcinek (The Long Night), który stał się najchętniej omawianym na Twitterze epizodem w historii telewizji. Niestety, nie oznacza to, że został przyjęty przychylnie. Wręcz przeciwnie - z ostrą krytyką spotkała się warstwa techniczna, a konkretnie kiepskie oświetlenie bitwy o Winterfell, w której zmierzyły się ze sobą siły ludzi i armia Nocnego Króla. Fala krytyki sprawiła, że głos zabrali twórcy, sugerując, że widzowie nie potrafią odpowiednio ustawić swoich telewizorów.

Kolejny (czwarty) odcinek również zapisał się w historii z niezbyt chwalebnych powodów. W okolicach 15 minuty epizodu widzowie mogli zobaczyć współczesny kubek na kawę (przypominający bardzo produkt sieci Starbucks). W sieci rozgorzały głosy sugerujące, że (wbrew komunikatom od twórców) pojawienie się kubka było tak naprawdę akcją marketingową. Ostatecznie, po fali krytyki HBO zdecydowało się komputerowo usunąć kubek. Dodajmy do tego rozczarowującą scenę z wilkorem, którą twórcy tłumaczyli ograniczeniami technologii CGI. Czy po tylu wpadkach nadal istnieje szansa, że ostatni odcinek godnie zwieńczy serię? Przekonamy się o tym już za tydzień.

  1. Oficjalna strona internetowa serialu Gra o tron
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.