Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 kwietnia 2019, 13:45

autor: AlexB

Gra o tron - bitwa o Winterfell pobiła rekord liczby postów na Twitterze

Ostatni odcinek Gry o tron, zatytułowany The Long Night, był najchętniej omawianym na Twitterze epizodem w historii telewizji. W popularnym serwisie pojawiło się ponad 7,8 miliona postów na jego temat.

Trzeci odcinek ósmego sezonu Gry o tron, The Long Night, który zadebiutował w nocy z niedzieli na poniedziałek, był jednym z najbardziej oczekiwanych przez miłośników popularnego serialu na podstawie książkowego cyklu Pieśń lodu i ognia George'a R. R. Martina. To właśnie w nim znalazła się wielka bitwa między siłami ludzi a Białymi Wędrowcami dowodzonymi przez Nocnego Króla. Dyskusja na jej temat podbiła Twitter. Jak podaje strona internetowa czasopisma Variety, w popularnym serwisie napisano ponad 7,8 miliona postów dotyczących tego epizodu, co jest rekordem wszech czasów, jeśli chodzi o seriale telewizyjne. Co ciekawe, poprzedni najlepszy wynik również należał do Gry o tron. Premiera ósmego sezonu, która miała miejsce 14 kwietnia (a dzień później w Polsce), została okraszona 5 milionami tweetów.

Wielkie bitwy zawsze wzbudzają emocje. - Gra o tron - bitwa o Winterfell pobiła rekord liczby postów na Twitterze - wiadomość - 2019-04-30
Wielkie bitwy zawsze wzbudzają emocje.

O jakich postaciach najchętniej mówili użytkownicy Twittera przy okazji trzeciego odcinka? Na czele zestawienia znaleźli się Arya, Nocny Król, Bran, Jon Snow oraz Cersei.

Nie da się ukryć, że takiej popularności epizodu The Long Night na Twitterze pomogły pewne kontrowersje, jakie wzbudził on wśród widzów. Narzekają oni między innymi na brak logiki w poczynaniach bohaterów, zbyt ciemne kadry i generalnie bardzo bezpieczne podejście do całego wydarzenia. W skrócie, jak na bitwę kręconą przez niemal dwa miesiące, która miała być „czymś, czego nigdy wcześniej nikt nie zrobił” (cytat za reżyserem epizodu), okazała się ona dla nich ogromnym rozczarowaniem. Po drugiej stronie barykady stanęły osoby, które przekonują, że odcinek bardzo dobrze gra na emocjach i zachwyca rozmachem oraz klimatem nadchodzącej apokalipsy. Kto ma rację? To już zależy od oczekiwań i podejścia danego widza. Dyskusja jednak trwa, a liczba postów na Twitterze, Reddicie czy innych forach stale rośnie.

W samym tylko 2019 roku na Twitterze powstały ponad 52 miliony wypowiedzi na temat Gry o tron, a należy pamiętać, że kulminacja jeszcze przed nami. Do końca ósmego sezonu, a zarazem ostatecznej odpowiedzi na to, kto zostanie zwycięzcą w tytułowej rywalizacji, zostały jeszcze trzy odcinki. Pod koniec maja możemy spodziewać się zatem kolejnych rekordów.

  1. Oficjalna strona internetowa serialu Gra o tron