Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2019, 13:59

Gathering Storm najlepiej zarabiającym dodatkiem do gry z serii Civilization

Sid Meier's Civilization VI: Gathering Storm okazało się dużym sukcesem. Wydawca poinformował, że produkcja odniosła największy sukces finansowy spośród wszystkich rozszerzeń do wszystkich gier z tej serii.

Dodatek Gathering Storm bardzo przypadł do gustu fanom Sid Meier’s Civilization VI. - Gathering Storm najlepiej zarabiającym dodatkiem do gry z serii Civilization - wiadomość - 2019-05-14
Dodatek Gathering Storm bardzo przypadł do gustu fanom Sid Meier’s Civilization VI.
GATHERING STORM W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Firaxis Games
  2. Wydawca: 2K Games
  3. Gatunek: turowa strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 14 lutego 2019 r.

Podczas omawiania raportu z wynikami finansowymi firma Take-Two Interactive pochwaliła się, że Sid Meier's Civilization VI: Gathering Storm jest najlepiej zarabiającym dodatkiem w historii marki Cywilizacja. Niestety wydawca nie podzielił się żadnymi konkretnymi liczbami.

Przypomnijmy, że rozszerzenie zadebiutowało w lutym tego roku, wyłącznie na PC, i oferuje pełną polską wersję językową. Jest to dodatek niesamodzielny, więc do zabawy wymaga pełnej wersji Sid Meier’s Civilization VI. Obie produkcje opracowało studio Firaxis.

Sid Meier's Civilization VI: Gathering Storm spotkało się z ciepłym przyjęciem. Dodatek posiada średnią ocen na poziomie 81% według serwisu Metacritic. Nasz redaktor był trochę bardziej surowy i wystawił rozszerzeniu notę 7.5/10.

Sukces dodatku nie jest specjalnym zaskoczeniem. Sid Meier's Civilization VI nadal cieszy się bowiem dużą popularnością, więc nic dziwnego, że gracze rzucili się na duży dodatek z nową zawartością. Według serwisu Steam Charts wczoraj, w najgorętszym momencie dnia, w „szóstkę” na platformie firmy Valve bawiło się ponad 27 tys. osób jednocześnie.

  1. Oficjalna strona serii Sid Meier's Civilization
  2. Recenzja Gathering Storm – siły natury w Civilization 6
  3. Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry