Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2019, 08:14

Red Dead Redemption 2 – nowe dowody na istnienie wersji PC

Fani znaleźli CV byłego pracownika studia Rockstar Games, w którym pojawia się wzmianka o pecetowej wersji gry Red Dead Redemption II.

Gracze pecetowi nadal liczą na własną wersję Red Dead Redemption II. - Red Dead Redemption 2 – nowe dowody na istnienie wersji PC - wiadomość - 2019-05-12
Gracze pecetowi nadal liczą na własną wersję Red Dead Redemption II.
RED DEAD REDEMPTION II W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Rockstar Games
  2. Wydawca: Rockstar Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: XONE, PS4
  5. Data premiery: 26 października 2018 r.

Od premiery Red Dead Redemption II minęło już ponad pół roku, ale wielu graczy pecetowych wciąż ma nadzieję na zapowiedź wersji pecetowej. Spekulacje na jej temat pojawiają się regularnie. Najnowsze doniesienia tego typu sprawiły, że wydanie komputerowe wydaje się trochę bardziej prawdopodobne.

Źródłem jest profil w serwisie LinkedIn dewelopera imieniem Nan Ma, który pracował ponad sześć lat w studiu Rockstar Games Toronto. W jego CV znalazła się informacja, że był tam programistą odpowiedzialnym za silnik fizyczny Red Dead Redemption II. Najbardziej intrygujący jest fakt, że wśród platform tej gry wymienił nie tylko PlayStation 4 i Xboksa One, ale również PC.

W chwili pisania tej wiadomości informacja o wersji pecetowej wciąż znajduje się w profilu dewelopera, ale spodziewamy się, że zostanie szybko usunięta. Fani zdążyli jednak zrobić screenshota tego CV, więc mleko już się rozlało.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy profil na LinkedIn byłego pracownika Rockstar wspomina o wersji pecetowej RDR2. Wzmianka o tej platformie pojawiła się rok temu również w CV programisty, który był zatrudniony w oddziale studia zlokalizowanym w Leeds.

Przypomnijmy, że Red Dead Redemption II ukazało się 26 października ubiegłego roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra okazała się gigantycznym przebojem. W lutym twórcy pochwalili się, że produkcja rozeszła się w 23 mln egzemplarzy.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Red Dead Redemption 2 – sandbox na „dychę”
  3. Poradniki do gry Red Dead Redemption 2