Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2018, 13:12

autor: Krzysztof "Movis" Sobiepan

This War of Mine – premiera dodatku The Last Broadcast

Rodzimy zespół 11 bit studios udostępnił kolejny dodatek do gry This War of Mine. DLC The Last Broadcast jest najbardziej okazałym rozszerzeniem do produkcji i opowiada o dylematach operatora radiowego Malika.

Podczas wojny radio może być jedynym źródłem informacji. - This War of Mine – premiera dodatku The Last Broadcast - wiadomość - 2018-11-16
Podczas wojny radio może być jedynym źródłem informacji.
This War of Mine: Stories – The Last Broadcast w skrócie:
  1. Producent i wydawca: 11 bit studios;
  2. Gatunek: strategia;
  3. Platformy: PC;
  4. Data premiery: 14 listopada 2018 r.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, warszawscy twórcy z 11 bit studios nie rezygnują ze wspierania This War of Mine. Wczoraj, w czwartą rocznicę debiutu gry, udostępnione zostało drugie DLC z serii Stories. Dodatek The Last Broadcast wprowadza do rozgrywki szereg nowości i zmian, w tym 4 zupełnie nowe lokacje (oraz 7 odnowionych), kolejne schronienie czy niewidzianych wcześniej bohaterów. Nastąpiło też trochę zmian w mechanikach rozgrywki. Do dyspozycji graczy oddano system radia, mechaniki dochodzenia i składania raportów oraz zmienione dylematy moralne.

Centralnym elementem jest też nieliniowa fabuła z sześcioma możliwymi zakończeniami. Za jej aranżację odpowiada Meg Jayanth znana z pracy nad 80 Days. Nie zdradzając za dużo, wydarzenia mają być związane z sumieniem Malika – operatora transmisji radiowych, który czasem będzie musiał poświęcić prawdę „dla dobra sprawy”.

The Last Broadcast określane jest jako największe DLC w historii tytułu, a jego przejście ma zająć ok. 7 godzin. W sklepie Steam zakupicie dodatek za 14,99 zł lub w ramach przepustki sezonowej w cenie 25,49 zł. Do gry niezbędna jest podstawowa wersja tytułu This War of Mine, której cena została obniżona o 70%, do poziomu 18 zł (uwaga, do końca promocji zostało zaledwie parę godzin). This War of Mine: Stories ma się docelowo składać z trzech aktów (pierwszym było Father's Promise), choć nie znamy jeszcze szczegółów finałowego DLC.

  1. This War of Mine – strona oficjalna
  2. Recenzja gry This War of Mine - survival na wojnie z perspektywy cywila