Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCX360
Okładka Omerta: City of Gangsters (PC)

Omerta: Miasto Gangsterów

Omerta: City of Gangsters

Gra strategiczna z elementami symulacyjnymi i taktycznymi, wyprodukowana przez bułgarskie studio Haemimont Games (Tzar: Ciężar Korony, Celtic Kings: Rage of War, Tropico 4 i inne). Akcja Omerta: City of Gangsters osadzona została w latach 20. XX wieku.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | turowe | gangsterskie | dwudziestolecie międzywojenne

Okładka Omerta: City of Gangsters (PC)

data premiery gry:

31sty2013

PC

1lut2013

X360

Omerta: City of Gangsters to mafijna gra strategiczna wzbogacona elementami taktycznymi. Jest to produkcja doświadczonego bułgarskiego studia Haemimont Games, znanego z takich tytułów jak Imperium RomanumTropico 3 czy Tropico 4.

Gracze wcielają się w młodego imigranta, który przybywa do Atlantic City na początku lat 20-tych ubiegłego wieku. Karierę rozpoczyna skromnie - od zwerbowania kilku członków gangu, którzy pomogą mu w realizacji pierwszych zadań. Jego ambicje są jednak znacznie większe i sprowadzają się do podporządkowania sobie całego miasta. Zabawa polega więc na rozwijaniu przestępczego imperium i przejmowaniu terytoriów innych rodzin mafijnych, w tym poszczególnych dzielnic nadmorskiego miasta.

Omerta: City of Gangsters jest strategią ekonomiczną, która jednocześnie oferuje rozbudowane elementy taktyczne. Zarządzanie organizacją (w tym m.in. inwestowanie pieniędzy, przekupywanie policjantów i polityków czy handel alkoholem) odbywa się w czasie rzeczywistym. Natomiast same misje rozgrywane są w systemie turowym. W drugim z trybów dokonujemy zamachów, przeprowadzamy ataki na siedziby konkurencji, odbijamy podwładnych z rąk policji oraz napadamy na banki.

System walki duży nacisk kładzie na elementy skradankowe oraz właściwe wykorzystywanie osłon. Do dyspozycji gracza w trybie taktycznym oddanych zostało łącznie piętnaście postaci i każda z nich posiada własną osobowość oraz biografię. Za sukcesy nasi ludzie nagradzani są punktami doświadczenia, które wydajemy następnie na rozwój ich umiejętności.

Poza kampanią dla pojedynczego gracza udostępniona została też opcja rozgrywek wieloosobowych, w ramach których możemy zmierzyć się z innymi ludźmi lub w trybie kooperacji połączyć siły przeciwko komputerowi. Co ciekawe, również podczas zabaw w sieci gangi zyskują doświadczenie i nowy sprzęt.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 422 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 84,90 PLN

Gry podobne do Omerta: Miasto Gangsterów

Klasyfikacja PEGI Omerta: Miasto Gangsterów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Omerta: Miasto Gangsterów

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core 2 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8
  • łącze internetowe
Recenzja gry Omerta: City of Gangsters - przestępczość kiepsko zorganizowana
Recenzja gry Omerta: City of Gangsters - przestępczość kiepsko zorganizowana

Recenzja 1 lutego 2013, 12:00

Każdą misję rozpoczynamy w taki sam sposób – w kryjówce. Co ciekawe, jak na chłopaka bez grosza przy duszy, który dopiero co przybył z Europy, dysponujemy siedzibą zdecydowanie nieprzypominającą zapyziałej meliny... To całkiem nieźle prezentująca się willa, którą z czasem można upiększyć okazałym ogrodzeniem, basenem, gabinetem czy sypialnią. Jednak o ile pociąga to za sobą zmiany wizualne, o tyle nie przynosi żadnych wymiernych korzyści w kontekście ekonomii czy pozycji społecznej. W każdym razie, by biznes zaczął się kręcić, należy wynająć kilka nieruchomości oraz lokali. Te pierwsze posłużą jako miejsca produkcji piwa, gorzały czy darmowego jedzenia dla mieszkańców dzielnicy, natomiast te drugie będą stanowić sieć usług umożliwiających spieniężenie wytworzonych dóbr. Staną się również punktami bukmacherskimi i nielegalnych walk bokserskich, a także pizzeriami oraz melinami lichwiarzy czy zbieraczy haraczu. Trzeba przyznać, że bułgarskie studio solidnie podeszło do wątku ekonomicznego – w grze mamy do czynienia z ośmioma „surowcami”, z których każdy odgrywa niebagatelną rolę w budowie naszego kryminalnego imperium. Otóż w gangsterskim Atlantic City liczą się brudne pieniądze, ich wyprany odpowiednik, nielegalnie wytworzony alkohol, przeszmuglowana broń, sympatia ze strony lokalnej społeczności, szerzony strach oraz poziom niesławy określający stopień zaangażowania policji w deptanie nam po piętach.

PC
X360