Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Gangsters 2: Vendetta (PC)

Gangsters 2: Vendetta PC

Druga odsłona taktycznej strategii czasu rzeczywistego o gangsterskich klimatach, wyprodukowana przez Hothouse Creations. Jako Joey Bane wykonujemy misje i zadania w celu odnalezienia morderców naszego ojca.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | gangsterskie | widok izometryczny | dwudziestolecie międzywojenne

PC Windows
Okładka Gangsters 2: Vendetta (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6czerwca2001

6lipca2001

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gangsters 2 to sequel uznanej gry strategicznej Gangsters: Organized Crime, w którym ponownie poznamy smak bycia prawdziwym królem przestępczego podziemia. Akcja gry umiejscowiona została w fikcyjnym stanie New Temperance, gdzie zaczynamy jako początkujący gangster Joey Bane, mający ambitne plany zostania Ojcem Chrzestnym.

Gdy ojciec Joeya zginął w czasie mafijnych porachunków, ten poprzysiągł zemstę. Jedyną drogą do celu jest stworzenie własnej organizacji przestępczej zrzeszającej specjalistów z takich dziedzin jak: materiały wybuchowe, zabójstwa, czy inne środki siłowej perswazji. W międzyczasie wędrujemy po New Temperance w poszukiwaniu ludzi odpowiedzialnych za śmierć ojca.

W misji pomoże nam dobrze zorganizowana rodzina mafijna, która potrafi zapanować nad miastem. Zyski czerpać możemy z przemytu papierosów, alkoholi oraz innych towarów, nielegalnych gorzelni, kasyn i wielkich domów hazardu. Gotówkę trzeba przeznaczyć na zakup odpowiedniej broni, pojazdów, a także na łapówki dla policji i urzędników. Trzeba również likwidować niewygodnych świadków i wrogów, którzy stoją na drodze naszej Vendetty.

Kampania umożliwia rozgrywkę w piętnastu miastach stanu New Temperance samemu lub w trybie wieloosobowym z przyjaciółmi. Zastosowano pełną symulację doby i cyklu tygodniowego, która odgrywa istotną rolę przy podejmowaniu decyzji strategicznych i poruszaniu się po mieście. Istotnych informacji o aktualnej sytuacji dostarczają nam gazety codzienne. Wbudowany asystent pomaga w awansowaniu na wyższe szczeble mafijnej drabiny. Łatwe w użyciu menu systemowe oraz inteligentny kursor składają się na intuicyjny interfejs gracza, w którym postaciami sterujemy za pomocą jednego kliknięcia myszką.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5 / 10 na podstawie 557 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139 PLN

Klasyfikacja PEGI Gangsters 2: Vendetta

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Gangsters 2: Vendetta

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 450MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Gangsters 2: Vendetta - recenzja gry
Gangsters 2: Vendetta - recenzja gry

Recenzja 17 lipca 2001, 14:03

Wiesz więc jak radzą sobie z bronią, jak sprawnie kierują samochodem lub też czy mają pewne zdolności specjalne np. umieją podkładać bomby. Oprócz ludzi stanowiących zbrojne ramię twego gangu korzystać też będziesz z pomocy cywilnych współpracowników. Najważniejszym jest doradca - twój mentor i przewodnik po grze, człowiek który informuje cię o najistotniejszych wydarzeniach. Ale panu Bane pomocą służą również fachowcy zajmujący się hazardem, wyrobem gorzały, lichwiarze, fałszerze, czy nawet sutenerzy! Współpraca z nimi znacznie podnosi zyski z lokali, w których pracują. Jeśli zaniedbasz ten aspekt rozgrywki, to może się okazać, że nie stać cię na wynajęcie silnorękich chłopaków ani zrobienie użytecznych zakupów, a wtedy twoje imperium rozpadnie się jak domek z kart.