Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2001, 15:27

autor: "Fajek"

Nowe gry w sprzedaży

Od dziś w sprzedaży dostępne są miedzy innymi takie gry jak: Three Kingdoms: Fate of the Dragon i Gangsters 2: Vendetta, obie wydane przez firmę IM Group.

Od dziś w sprzedaży dostępne są miedzy innymi takie gry jak: Three Kingdoms: Fate of the Dragon i Gangsters 2: Vendetta, obie wydane przez firmę IM Group.

Gangsters 2: Vendetta to sequel znakomitej gry strategicznej Gangsters: Organized Crime, w którym ponownie poznamy smak bycia prawdziwym królem przestępczego podziemia. Akcja gry umiejscowiona została w fikcyjnym stanie New Temperance, gdzie zaczynamy jako początkujący gangster Joey Bane, z ambitnymi planami zostania Ojcem Chrzestnym.

Gdy ojciec Joeya zginął w czasie mafijnych porachunków, ten poprzysiągł zemstę. Jedyną drogą do celu jest stworzenie własnej organizacji przestępczej, zrzeszającej specjalistów z takich dziedzin jak materiały wybuchowe, zabójstwa, czy inne środki siłowej perswazji. W międzyczasie wędrujemy po New Temperance w poszukiwaniu ludzi odpowiedzialnych za śmierć ojca.

W misji pomoże nam dobrze zorganizowana rodzina mafijna, która potrafi zapanować nad miastem przejmując wszystkie ciemne strefy wpływów. Zyski czerpać możemy z przemytu papierosów, alkoholi oraz innych towarów, nielegalnych gorzelni, kasyn i wielkich domów hazardu. Dzięki gotówce możemy pozwolić sobie na zakup odpowiedniej broni, pojazdów a także na łapówki dla policji i urzędników. Trzeba również likwidować niewygodnych świadków i najniebezpieczniejszych wrogów, którzy stoją na drodze naszej Vendetty.

Po więcej informacji zapraszam pod oficjalną polską stronę gry Gangsters 2: Vendetta

Natomiast akcja Three Kingdoms: Fate of the Dragon rozgrywa się w II wieku naszej ery. W Chinach właśnie upada panująca dynastia Han, a rywalizujące o władzę rody rozdzierają pomiędzy siebie terytorium kraju, dzieląc je w ten sposób na trzy części, północne królestwo „Wei”, zachodnie „Shu” oraz południowe „Wu”. Tak oto zaczyna się epoka zwana dziś „Epoką Trzech Królestw”, niezwykły okres w historii Chin. Jest to czas niekończących się krwawych wojen, charakteryzujący się niezwykłym bestialstwem walczących stron oraz niespotykanym rozwojem militarnym.

W Fate of the Dragon gracz ma okazję wcielić się w rolę władcy jednego z tych zwaśnionych księstw i doprowadzić do przejęcia kontroli nad pozostałymi.

Jest to strategia czasu rzeczywistego, w której by osiągnąć wyznaczone cele musimy zadbać o niezakłócony rozwój naszego zaplecza gospodarczego (należy wybudować szereg budynków typu: koszary, kopalnie, targi, farmy, akademie, stajnie, zbrojownie, itp.), następnie postarać się o prawidłowe funkcjonowanie powstałej infrastruktury (między innymi: inwestować w naukę, rozwój technologiczny, ściągać podatki i wydobywać surowce), a ostatecznie wystawić wielką armię, która będzie w stanie przeciwstawić się każdemu wrogowi.