Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2012, 13:38

Zapowiedziano Omerta: City of Gangsters – strategię mafijną autorów Tropico 3 i 4

Firma Kalypso Media zapowiedziała gangsterską grę strategiczną Omerta: City of Gangsters. Za produkcję odpowiada studio Haemimont Games, czyli autorzy dwóch ostatnich odsłon cyklu Tropico.

Zapowiedziano Omerta: City of Gangsters – strategię mafijną autorów Tropico 3 i 4 - ilustracja #1

Znane z takich tytułów jak Imperium Romanum, Tropico 3 czy Tropico 4 bułgarskie studio Haemimont Games zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim być strategia gangsterska osadzona w czasach prohibicji zatytułowana Omerta: City of Gangsters. Gra powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a jej premiera zapowiadana jest na końcówkę tego roku.

Zapowiedziano Omerta: City of Gangsters – strategię mafijną autorów Tropico 3 i 4 - ilustracja #2

Omerta: City of Gangsters można uznać za spadkobiercę serii Gangsters. W niej również zarządzaliśmy przestępczym imperium w czasach prohibicji, choć akcja toczyła się w fikcyjnym mieście New Temperance, a walka rozgrywana była w czasie rzeczywistym.

Gracze wcielą się w młodego imigranta, który przybywa do Atlantic City na początku lat 20-tych ubiegłego wieku. Karierę rozpocznie skromnie - od zwerbowania kilku członków gangu, którzy pomogą mu w realizacji pierwszych zadań. Zabawa polegać będzie na rozwijaniu przestępczego imperium i przejmowaniu terytoriów innych rodzin mafijnych.

Omerta: City of Gangsters będzie strategią ekonomiczną, która jednocześnie zaoferuje rozbudowane elementy taktyczne. Zarządzanie organizacją (w tym m.in. inwestowanie pieniędzy, przekupywanie policjantów i polityków czy handel alkoholem) odbywać się będzie w czasie rzeczywistym. Natomiast same misje rozgrywane mają być w systemie turowym. W drugim z trybów będziemy dokonywali zamachów, przeprowadzali ataki na siedziby konkurencji, odbijali podwładnych z rąk policji oraz napadali na banki.

System walki duży nacisk położy na elementy skradankowe oraz właściwe wykorzystywanie osłon. Do dyspozycji gracza w trybie taktycznym oddanych zostanie łącznie piętnaście postaci i każda z nich ma posiadać własną osobowość oraz biografię. Za sukcesy nasi ludzie nagradzani będą punktami doświadczenia, które wydamy potem na rozwój ich umiejętności.

Poza kampanią dla pojedynczego gracza udostępniona zostanie opcja rozgrywek wieloosobowych, w ramach których zmierzymy się z innymi ludźmi lub w trybie kooperacji połączymy siły przeciwko komputerowi. Również podczas zabaw w sieci gangi zyskiwać będą doświadczenie i nowy sprzęt.